PRIMERA AUTONÓMICA SUR 2018

Организатор (и)Federacion de Ajedrez de la Comunidad Valenciana
ФедерацијаSpain ( ESP )
Директор на турниротLuis Barona Boj
Главен судија(A.I.) Vicente Gómez Roca
Судија(A.F.) Néstor Echeverría
Bedenkzeit90' mas 30''
СајтComunidad Valenciana
Rating calculationНационален рејтинг, Меѓународен рејтинг
Датум2018/01/13 до 2018/04/14
Просечен рејтинг1941
Програма за ждрепкаSwiss-Manager од Heinz Herzogтурнирски податок на Swiss-Manager

последно ажурирање14.03.2018 12:56:06, Creator/Last Upload: spanish chess federation (licence 305)

Избор на турнирDIVISIÓN HONOR, PRIMERA AUT. SUR, PRIMERA AUT. NORTE, SEGUNDA AUT. SUR, SEGUNDA AUT. CENTRO, SEGUNDA AUT. NORTE, PRIMERA PROV. ALICANTE, PRIMERA PROV. SUR, PRIMERA PROV. CENTRO, PRIMERA PROV. VAL.-CAST., SEGUNDA PROV. ALICANTE, SEGUNDA PROV. SUR, SEGUNDA PROV. CENTRO, SEGUNDA PROV. VAL.-CAST.
SEGUNDA PROMO. ALICANTE, SEGUNDA PROMO. VAL. SUR, SEGUNDA PROMO. VAL. NORTE
ЛинковиПочетна страна на организаторот, Link tournament to the tournament calendar
Избор на параметри без податоци за турнирот, без знамиња
ЛистиПласман со партии, Пласман, Стартна листа на играчи, Список на играчи по азбучен ред, Alphabetical list all groups, Распоред
Турнирски состав со резултати по кола, Турнирски состав без резултати по кола, Парови на екипите за сите кола
Парови по таблиКоло.1, Коло.2, Коло.3, Коло.4, Коло.5, Коло.6, Коло.7, Коло.8, Коло.9
Најдобри играчиво однос на поени, во однос на рејтинг поени, во однос на проценти
најдобри играчи по табливо однос на поени, во однос на рејтинг поени, во однос на проценти
Префрли во Excel и печатиЛиста за печатење, Експортирај во Excel (.xls), Експортирај во Excel (.xlsx), Префрли во PDF-фајл

Пласман со партии

Рк.Екипа123456789101112 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Mate de Cox * 4675751751,50
2Alcoy * 7671449,00
3Silla - Bosch Serinsys4 * 37481447,00
4L' Alfàs del Pi2 * 77481143,00
5Fomento Gandia1 * 441035,00
6Carcaixent354 * 76939,00
7Alicante11 * 46930,50
8La Vila Helvetia114 * 5730,50
9Oliva321443 * 56631,50
10Villena10153 * 54524,00
11Xabia4223 * 328,50
12Alzira B024 * 322,00

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (variabel)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints