Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:

Concursul National Scolar de Sah ELISABETA POLIHRONIADE 2018 Baieti U09

Ultima actualizare10.02.2018 18:01:45, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 5)

Clasamentul dupa runda 8

LocNr.startNumeleELOCIVClub/OrasPct. TB1  TB2  TB3  TB4 
14IIPaunescu Stefan-Vlad12950Csm Bucuresti6,00,044,032,00
22IButolo Alexandru-Mircea14710Cs Universitar De Sah Bucurest6,00,038,529,00
37IIPopescu Stefan-Adrian12660Cs Palatul Copiilor Buzau6,00,038,526,00
41IBuzuriu Razvan-Florin15280Csu Universitatea De Vest Timi6,00,038,026,00
59IAnghel Teodor-Andrei12360Cs Universitar De Sah Bucurest6,00,034,029,00
63IITorok-Brandusan Darius14710Cs Vointa Satu Mare5,50,539,027,50
76IIRadu Teodor12780Cs Universitar De Sah Bucurest5,50,537,025,50
817IIBujor Andrei-Cristian01316Sah Club Galati5,00,041,527,00
922IIIBasturea Darius-Alexandru01129Scm Gloria Buzau5,00,039,023,00
1013IIStrajan Andrei-Mihai10720Cs Sah Club Potaissa Turda5,00,034,522,00
1115IIDanila Tudor-Gabriel10530Cs Universitar De Sah Bucurest5,00,031,022,00
1218IICraciun Luca-Stefan01254Scm Gloria Buzau4,50,036,021,50
1332Nagy Attila (a.)01015Css Targu Mures4,50,033,018,50
1430IVSavu Victor-Xavier01049Cs Universitar De Sah Bucurest4,50,030,521,00
155IIDragos Tudor12850Cs Dinamo Bucuresti4,50,030,019,50
1631IVRoiu Mihai-Sebastian01027Cs Universitar De Sah Bucurest4,50,027,512,50
1714IIICoicev Matei-Andrei10690Cs Universitar De Sah Bucurest4,00,039,021,00
1816IICioc Alexandru-Marian10270Acs Mmi Andrei Murariu4,00,033,020,00
1919IIIPopescu Alexandru-Mihai01178Cs Universitar Ploiesti4,00,033,019,00
2020Bar Andrei-Alecsandru01153Acs Mmi Andrei Murariu4,00,028,015,00
2128Lisii Bogdan01063Cs Universitar Ploiesti4,00,027,518,50
2224IIIPodarica Alexandru-Constantin01115Cs Universitar De Sah Bucurest3,50,035,017,00
2311IISantimbrean Mihnea-Nicolae11770Csu Universitatea De Vest Timi3,50,034,520,00
2435Bibis Vlad-Andreas01007Csm Bucuresti3,50,031,516,50
2525IIINecula Vlad-Eduard01103Acs Mmi Andrei Murariu3,50,031,015,00
268IINegru Vlad (E)12560Cs Unio Satu Mare3,50,029,016,50
2712IINica Tudor-Stefan10840Cs Universitar De Sah Bucurest3,50,028,515,00
2821IIIAxente Ioan-Lucian01131Cs Universitar De Sah Bucurest3,50,025,510,50
2934Ungureanu Stefan-Radu01010Cs Universitar Ploiesti3,01,028,514,50
3023IIICuzub David01123Cs Micul Sahist Iasi3,00,026,512,50
3127IVErcean David-Cristian01078Css Targu Mures2,50,028,010,00
3236Radulescu Theodor-Andrei01001Cs Universitar De Sah Bucurest2,00,028,012,00
3329IVPislaru Victor01055Acs Mmi Andrei Murariu2,00,025,510,00
3433Pauna Stefan-Alexandru01011Cs Universitar De Sah Bucurest2,00,024,08,00
3526IVRatcu Chris01094Clubul De Sah Municipal Teleor1,50,523,03,50
3610IILupse Ioan11840Clubul De Sah Deva1,50,522,53,50

Adnotare:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Fide Tie-Break
Tie Break4: Manually input (after Tie-Break matches)