Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Sachy do hospod 2018 Leden

последно ажурирање03.01.2018 22:03:29, Creator/Last Upload: czech republic licence 86

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Vavrinec Tomas318353CZE2024Klub Sachistu Ricany 1925
2Trcka Bohdan354201CZE1679Sk Praha-Smichov
3Konopka AlesCZE1650Klub Sachistu Ricany 1925
4Korinek Oldrich366439CZE1601Ss Kostelec Nad Cernymi Lesy
5Studzinski Boleslav376019CZE1591Klub Sachistu Ricany 1925
6Heger Jan375918CZE1552Klub Sachistu Ricany 1925
7Heger Zdenek375926CZE1342Klub Sachistu Ricany 1925
8Zlamana Tana367460CZE1316Klub Sachistu Ricany 1925
9Votocek Jakub23717980CZE1115Klub Sachistu Ricany 1925
10Jirasek DavidCZE1086Klub Sachistu Ricany 1925
11Prouza LadislavCZE1000
12Stecher PetrCZE1295Klub Sachistu Ricany 1925
13Pacha Zdenek311081CZE1609Klub Sachistu Ricany 1925
Advertisement