Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Classique hivernale de Montréal 2018 - Section U1200

последно ажурирање08.01.2018 19:15:20, Creator/Last Upload: canada chess federation (licence 35)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеИДФЕД.Ртгпол
1LIM Nicolas105826FQE1112
2FERNANDEZ-BUSTO Edouard105464FQE1104
3LI Annie106818FQE1048w
4RAMAMONJISOA Sacha107110FQE991
5RAMAMONJISOA Nikita107109FQE953
6DU David106819FQE891
7COCORADA Alexander106586FQE822
8HE Jiaqi107377FQE0w
9JIANG Barron Jiyu107451FQE0
10Min Tim0FQE0
11PARENT Hugues107441FQE0
12ROY Antoine107422FQE0
13Wang Lucy0FQE0