Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Medjunarodno prvenstvo Backog Petrovca 2017

последно ажурирање15.01.2018 10:39:52, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
1
FMJovic Stevan923206SRB2171
2
Dokic Zoran922013SRB2153
3
Sipka Mladen911976SRB2012
4
Xu Ruoying8603707CAN1978w
5
Marcok Pavel953989SRB1972
6
Jovic Stanko961370SRB1909
7
Cervenak Juraj965871SRB1892
8
Oka Hikaru3227367AUS1837
9
Castven Samuel955035SRB1791
10
Ljepic Andrej980625SRB1600
11
Stojanovic Predrag R991430SRB1552
12
Davidov Lazar974234SRB1488
13
Franka Jakob979791SRB1412
14
Oka Itsuki3229165AUS1344w
15
Oka Tsukasa3229157AUS1275
16
Radosavljev Petar985600SRB0
Advertisement