Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

TORNEO DE NAVIDAD 2017-AGUILAR DE LA FRONTERA

последно ажурирање05.01.2018 18:36:26, Creator/Last Upload: spanish chess federation (licence 355)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Cabezas Galan Antonio22232346CO17150
2Navarro Prieto Manuel54505380CO16540
3Claros Perez Jose Antonio54524741CO14130
4Mejias Rosa Angel32040776CO13750
5Algaba Palma Francisco JoseESP0
6CaƱadillas Blanco Rafael000
7Fernandez Lopez Jose LuisESP0
8Garcia Ambrosio Pascual32040750ESP00
9Heredia Cortes AngelESP0
10Palma Paniagua Antonio JesusESP0
11Palma Rodriguez JonathanESP0
12Prieto Varo ManuelESP0