Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

South African Junior Team Championships 2017 U12 D-Section

последно ажурирање08.01.2018 21:16:22, Creator/Last Upload: south african chess fed. (licence 20)

Конечен пласман после 7 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
12[U12D] King Cetshwayo A770051,0140
27[U12D] Sedibeng A760150,0120
35[U12D] Johannesburg Metro C750244,5100
44[U12D] South Western Districts B740343,580
51[U12D] Tshwane Chess D740336,080
68[U12D] Sedibeng B730433,560
76[U12D] King Cetshwayo B721432,550
810[U12D] Gert Sibande A722330,060
911[U12D] South Western Districts C730429,560
103[U12D] Lejweleputswa A721428,050
119[U12D] Mangaung B721427,050
1213[U12D] Sedibeng C712422,540
1312[U12D] Dr Kenneth Kaunda B721422,050
1415[U12D] Cape Winelands A702521,020
1514[U12D] South Western Districts D702517,020

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Advertisement