Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Third Saturday 64 Swiss semi-closed tournament - Novi Sad 05.02.-10.02.2018

последно ажурирање10.02.2018 14:00:50, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
1
GMMarkovic Miroslav901504SRB2441
2
GMLajthajm Borko916358SRB2432
3
IMYang Kaiqi8604398CAN2430
4
GMDrazic Sinisa901172SRB2411
5
IMChakravarthi Reddy M25009532IND2380
6
FMGajic Mladen1709178SWE2362
7
IMSredojevic Ivan929310SRB2351
8
IMRogac Srdjan920576SRB2345
9
FMSrinath Rao S.V.5028876IND2278
10
GMPopchev Milko2900165FID2276
11
IMPucovski Miroslav923575CRO2275
12
Sokic Dragomir945188SRB2209
13
Shao Wenbin8611092CHN2033
14
Xu Ruoying8603707CAN1972w
15
Hu Zhiheng8615446CHN1953
16
Kadeliding Alimujiang8620318CHN1572
Advertisement