Logged on: Gast
Servertime 23.04.2024 22:54:30
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
II Torneig Montseny grup A
последно ажурирање15.12.2017 21:16:49, Creator/Last Upload: Carlos Busom Isach
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
Тип
Клуб/Град
1
Abellan García Eros
2n.
Cau de la Guineu
2
Albaigés Belsué Guillem
2n.
Sagrada Família
3
Altimira Peña Guillem
1r.
Montseny
4
Ameller Morgado Ot
3r.
La Mar Bella
5
Andres Pasquet Zabala Matthieu
2n.
Josep Tarradellas
6
Andreu Vila Pau
3r.
Fluvià
7
Aragó Benito Nora
2n.
Pau Vila
8
Auñon Calvo Oriol
3r.
Montseny
9
Bendicho Bayona Jofre
3r.
Fructuós Gelabert
10
Boloix Sauca Cesc
3r.
Fructuós Gelabert
11
Cabré Llobet Roger
3r.
Fluvià
12
Calvo Hidalgo Ethan
3r.
Montseny
13
Canela Riera Ferran
3r.
Fluvià
14
Casas Ponce Martí
1r.
Sagrada Família
15
Casas Ponce Pau
1r.
Sagrada Família
16
Cervelló Badia Pere
1r.
Joan Torredemer Canela
17
Comesaña Ordoño Enrique
1r.
Montseny
18
Curatelli Colantoni Mauro Javier
2n.
Sagrada Família
19
De Haro Amez Arturo
3r.
Progrés
20
De Haro Amez2 Arturo
3r.
Progrés
21
Domínguez Díaz Álvaro
2n.
Pau Vila
22
Filbà Oriol
3r.
Montseny
23
Filella González Oriol
3r.
Montseny
24
Gallardo Gacría Pol
2n.
Progrés
25
Gallego Cartie Izan
2n.
Joan Torredemer Canela
26
Gallego Cartie Íker
P5
Joan Torredemer Canela
27
Garlapati Siddanthreddy
2n.
28
González Díaz Álex
3r.
Martinet
29
Gozzobisso Cuadras Maria
1r.
Sagrada Família
30
Humphreys Robert
3r.
Montseny
31
Kühlmann Quim
2n.
Pérez Sala
32
Larios Pînilla Enric
3r.
Escola del Mar
33
Marrón Rosa Oriol
3r.
Montseny
34
Marín Hidalgo Francesca
3r.
Sagrada Família
35
Molins Alcolado Àlex
P5
Argentona
36
Montal Martínez Pau
3r.
Grévol
37
Muñoz Vázquez Marc
3r.
Montseny
38
Paniagua Soler Àlex
3r.
Estel
39
Peña Bru Ariadna
3r.
Montseny
40
Pintor Garcia Pol
2n.
Fructuós Gelabert
41
Plou Carrau Duir
1r.
Pérez Sala
42
Pons Carbonell Albert
1r.
Montseny
43
Pont Puig Martí
3r.
Sagrada Família
44
Preñanosa Garcia Oriol
1r.
Acàcies
45
Ramis Fernández Iván
1r.
Montseny
46
Ramon Blanquez Ramon
3r.
Joan Torredemer Canela
47
Riera Arnau
3r.
Fluvià
48
Riera Jaume
1r.
Fluvià
49
Rocafort Fernández Nil
P4
Montseny
50
Rocafort Fernández Unai
1r.
Montseny
51
Rodríguez Campa Miguel
1r.
Montseny
52
Sanmartín Truñó Biel
2n.
Sagrada Família
53
Sans Yeung Mariona
1r.
Sagrada Família
54
Serra Renter Mariona
3r.
Fructuós Gelabert
55
Silvestre Hidalgo David
2n.
Montseny
56
Sánchez Ona
1r.
Sagrada Família
57
Tapia Martínez Noah
3r.
Montseny
58
Tena Baro Cesc
3r.
Sagrada Família
59
Van Lake Liam
2n.
Progrés
60
Dimitrov Denis
1r.
Fluvià
61
Jover Jentse Emili
2n.
Barrufet
62
Mehmed Akyildiz Onur
1r.
Montseny
63
Boloix Sauca Mariona
3r.
Fructuós Gelabert
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 21.04.2024 12:22
masthead