Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеNissim Yonatan
Носител8
Рејтинг2063
Национален рејтинг2063
Меѓународен рејтинг1973
Рејтинг перформанс1894
FIDE ртг +/--22,4
Поени4,5
Место14
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадPetach Tikva
Идентификациски број23399
Фиде-ИД2818361
Година на раѓање 2001

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11532Kaspin Ido1695ISRKiryat Ono1,5s 1
2426Sherman Reem1903ISRPetach Tikva4,0w 1
3212Blass Uri2025ISRAsa Tel Aviv5,0s 0
4428Fudim Ariel1871ISRPetach Tikva3,5w 1
522FMZalkind Konstantin2176ISRNetanya7,5w 0
643Friedland Omer2173ISRKiryat Ono5,5s 0
7927Verny David1893ISRKiryat Ono3,5w 1
861Philosoph Assi2191ISRKiryat Ono5,0s 0
999Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0w HP