Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеBodenshtein Yair
Носител7
Рејтинг2067
Национален рејтинг2067
Меѓународен рејтинг1999
Рејтинг перформанс2060
FIDE ртг +/-15,2
Поени6
Место3
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадKiryat Ono
Идентификациски број21226
Фиде-ИД2814226
Година на раѓање 1992

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1523Shetah Roi1934ISRKiryat Ono4,5w 1
2315Inbal Nimrod2008ISRKiryat Ono6,0s ½
3517Noy Eyal1996ISRPetach Tikva3,0w 1
422FMZalkind Konstantin2176ISRNetanya7,5s 0
5425Fudim Binyamin1921ISRPetach Tikva5,5w ½
6621Mizrahi Ido1958ISRKiryat Ono5,5s ½
759Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0w 1
835Solomon Asif2129ISRPetach Tikva6,0s 1
914WFMLahav Michal2140ISRRishon Lezion7,5s ½