Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеLahav Michal
ТитулаWFM
Носител4
Рејтинг2140
Национален рејтинг2140
Меѓународен рејтинг1978
Рејтинг перформанс2205
FIDE ртг +/-98,4
Поени7,5
Место1
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадRishon Lezion
Идентификациски број20584
Фиде-ИД2813742
Година на раѓање 1999

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1321Mizrahi Ido1958ISRKiryat Ono5,5w 1
2127Verny David1893ISRKiryat Ono3,5s 1
319Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0w 1
4112Blass Uri2025ISRAsa Tel Aviv5,0s 1
515Solomon Asif2129ISRPetach Tikva6,0w ½
612FMZalkind Konstantin2176ISRNetanya7,5s 1
7125Fudim Binyamin1921ISRPetach Tikva5,5w ½
8115Inbal Nimrod2008ISRKiryat Ono6,0s 1
917Bodenshtein Yair2067ISRKiryat Ono6,0w ½