Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеQasem Huda
Носител31
Рејтинг1726
Национален рејтинг1726
Меѓународен рејтинг1605
Рејтинг перформанс1844
FIDE ртг +/-92,0
Поени4
Место22
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадKfar Saba
Идентификациски број23755
Фиде-ИД2816806
Година на раѓање 2005

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1146Ben Ari Yannay2074ISRKiryat Ono5,0s ½
21116Friedland Eldar1996ISRPetach Tikva4,0w 0
31419Kremer Pavel1985ISRPetach Tikva0,5w 1
4910Aizenberg Benny2049ISRPetach Tikva5,0s ½
51117Noy Eyal1996ISRPetach Tikva3,0w 0
61323Shetah Roi1934ISRKiryat Ono4,5s ½
71218Vardi Shlomit1993ISRRishon Lezion4,5w 0
81432Kaspin Ido1695ISRKiryat Ono1,5s 1
91014Klevinskiy David2010ISRPetach Tikva4,0w ½