Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеGnedov Dmitry
Носител30
Рејтинг1795
Национален рејтинг1795
Меѓународен рејтинг1566
Рејтинг перформанс2043
FIDE ртг +/-180,4
Поени5,5
Место9
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадKiryat Ono
Идентификациски број194196
Фиде-ИД2838567
Година на раѓање 1972

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11217Noy Eyal1996ISRPetach Tikva3,0w ½
272FMZalkind Konstantin2176ISRNetanya7,5s 0
3121Philosoph Assi2191ISRKiryat Ono5,0s 0
41326Sherman Reem1903ISRPetach Tikva4,0w 1
51220Alperovich Asher1960ISRTel Aviv4,5s 1
6916Friedland Eldar1996ISRPetach Tikva4,0w 1
7621Mizrahi Ido1958ISRKiryat Ono5,5w 0
889Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0s 1
9618Vardi Shlomit1993ISRRishon Lezion4,5w 1
Advertisement