Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеFudim Ariel
Носител28
Рејтинг1871
Национален рејтинг1871
Меѓународен рејтинг1724
Рејтинг перформанс1833
FIDE ртг +/-45,6
Поени3,5
Место26
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадPetach Tikva
Идентификациски број24336
Фиде-ИД2823128
Година на раѓање 2001

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11014Klevinskiy David2010ISRPetach Tikva4,0w 1
259Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0s 0
31129Gradenwitz Oded1821ISRPetach Tikva2,0w 1
448Nissim Yonatan2063ISRPetach Tikva4,5s 0
5810Aizenberg Benny2049ISRPetach Tikva5,0w 0
61218Vardi Shlomit1993ISRRishon Lezion4,5s ½
71117Noy Eyal1996ISRPetach Tikva3,0w 1
8923Shetah Roi1934ISRKiryat Ono4,5s 0
91220Alperovich Asher1960ISRTel Aviv4,5s 0
Advertisement