Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеSherman Reem
Носител26
Рејтинг1903
Национален рејтинг1903
Меѓународен рејтинг1820
Рејтинг перформанс1846
FIDE ртг +/-14,0
Поени4
Место21
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадPetach Tikva
Идентификациски број23996
Фиде-ИД2822288
Година на раѓање 2005

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1811Levits Yuri2027ISRPetach Tikva3,5w 1
248Nissim Yonatan2063ISRPetach Tikva4,5s 0
3921Mizrahi Ido1958ISRKiryat Ono5,5w 0
41330Gnedov Dmitry1795ISRKiryat Ono5,5s 0
51419Kremer Pavel1985ISRPetach Tikva0,5w 1
61114Klevinskiy David2010ISRPetach Tikva4,0s 1
786Ben Ari Yannay2074ISRKiryat Ono5,0w 0
81013Klein Boris2013ISRAshkelon4,0s 0
91429Gradenwitz Oded1821ISRPetach Tikva2,0w 1
Advertisement