Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеShwarchbard Zvi
Носител24
Рејтинг1922
Национален рејтинг1922
Меѓународен рејтинг1850
Рејтинг перформанс1862
FIDE ртг +/-4,4
Поени4
Место23
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадTel Aviv
Идентификациски број3490
Фиде-ИД2808080
Година на раѓање 1949

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
169Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0w 0
21414Klevinskiy David2010ISRPetach Tikva4,0s 1
373Friedland Omer2173ISRKiryat Ono5,5w 0
41113Klein Boris2013ISRAshkelon4,0w 0
51522Nechemya Natan1938ISRHertzliya3,5s 0
61532Kaspin Ido1695ISRKiryat Ono1,5w 1
71411Levits Yuri2027ISRPetach Tikva3,5s ½
81317Noy Eyal1996ISRPetach Tikva3,0s 1
91116Friedland Eldar1996ISRPetach Tikva4,0w ½
Advertisement