Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеNoy Eyal
Носител17
Рејтинг1996
Национален рејтинг1996
Меѓународен рејтинг1938
Рејтинг перформанс1708
FIDE ртг +/--91,6
Поени3
Место29
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадPetach Tikva
Идентификациски број25032
Фиде-ИД2821117
Година на раѓање 2003

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
11230Gnedov Dmitry1795ISRKiryat Ono5,5s ½
261Philosoph Assi2191ISRKiryat Ono5,0w 1
357Bodenshtein Yair2067ISRKiryat Ono6,0s 0
486Ben Ari Yannay2074ISRKiryat Ono5,0w 0
51131Qasem Huda1726ISRKfar Saba4,0s 1
6815Inbal Nimrod2008ISRKiryat Ono6,0w 0
71128Fudim Ariel1871ISRPetach Tikva3,5s 0
81324Shwarchbard Zvi1922ISRTel Aviv4,0w 0
916-слободен- --- ½
Advertisement