Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Nat. Ch. Quarterfinal 2017-18 Kiryat Ono

последно ажурирање07.02.2018 21:48:31, Creator/Last Upload: israel chess federation (licence 12)

Податоци за играчот

ИмеFriedland Eldar
Носител16
Рејтинг1996
Национален рејтинг1996
Меѓународен рејтинг1898
Рејтинг перформанс1801
FIDE ртг +/--42,0
Поени4
Место19
ФедерацијаISR
Клуб/ГрадPetach Tikva
Идентификациски број23131
Фиде-ИД2820714
Година на раѓање 2004

 

КолоБо.СНоИмеРтгФЕД.Клуб/ГрадПоениРез.
1133Friedland Omer2173ISRKiryat Ono5,5w ½
21131Qasem Huda1726ISRKfar Saba4,0s 1
345Solomon Asif2129ISRPetach Tikva6,0w 0
41018Vardi Shlomit1993ISRRishon Lezion4,5s ½
579Sokolovsky Yahli2053ISRKiryat Ono4,0w ½
6930Gnedov Dmitry1795ISRKiryat Ono5,5s 0
71023Shetah Roi1934ISRKiryat Ono4,5w 0
81227Verny David1893ISRKiryat Ono3,5s 1
91124Shwarchbard Zvi1922ISRTel Aviv4,0s ½
Advertisement