Torneo del Pavo "Minatitlan 2017" Categoría Novatos

Arrangør (er)Grupo Valores AC, y Club de Ajedrez Minatitlan
FederationMexico ( MEX )
TurneringsansvarligA.F. Jeronimo Hernandez ID 5119154
Chef-ArbiterA.O. Salim Cruz Ahumada
ArbiterAthziri Cruz Ahumada
Tidskontrol25 minutos + 5 segundos add
StedMinatitlan, Veracruz
Rating beregning-
Dato2017/12/09
Rating snit1018
Rundelægnings programSwiss-Manager af Heinz HerzogSwiss-Manager turneringsfil

Sidst opdateret 10.12.2017 12:13:37, Oprettet af/Sidste upload: arbiter jeronimo hernandez fide 5119154

TurneringsvalgExpertos, Novatos, Infantil
LinksOfficiel hjemmeside for arrangøren, Link med turneringskalender
Parameter valg ingen turneringsdetaljer, ingen flag
ListsStart rangliste, Alfabetisk liste over spillere, Federation-, parti- og titel-statistik, Alfabetisk liste over alle spillere, Tidsskema
Slut placering efter 5 runder, Afsluttende placerings krydstabel 5, Start rangering krydstabel
Bræt parringerRu. 1, Ru. 2, Ru. 3, Ru. 4, Ru. 5/5 , ikke parret
Top fem spillere, Total statistik
Excel og udskriftUdskriv liste, Eksporter til Excel (.xls), Eksporter til Excel (.xlsx), Exporter til PDF-fil

Start rangliste

Nr. NavnFideIDRatTypKlub/By
1
Cancino Cuenca Fernando Adolfo1413U14Coatzacoalcos
2
Vergara Martinez Adriano Ulise1131U14Coatzacoalcos
3
Hernandez Romay Andres Ale1117COBAEV 17
4
Tioba Zacarias Roberto Jav1081U18COBAEV 42
5
Alarcon Hernandez Jesus1077COBAEV 17
6
Mora Gomez Luis Enrique1031U16Coatzacoalcos
7
Cruz Frias Jesus Alberto1000U14Coatzacoalcos
8
Guillen Perez Carlos Emma1000U20Jaltipan
9
Lopez Ramirez Miguel Angel1000U28Acayucan
10
Trujillo Fuentes German1000U24Coatzacoalcos
11
Velazquez Betancour Abel1000U44Texmelucan
12
Alcocer Williams Aure Manuel0U18EBM
13
Aponte Hernandez Evelyn0U16COBAEV 17
14
Arroyave Martinez Jair0U18COBAEV 17
15
Cervantes Vera Javier0U16COBAEV 45
16
Dominguez Acua Francisco Rutilio0U36Acayucan
17
Donde Hernandez Greco Cesar0U18EBM
18
Donde Hernandez Hasster Alfonso0U18EBM
19
Flores Hernandez Erick0U18COBAEV 42
20
Garcia Hernandez Martin Eduardo0U28Coatzacoalcos
21
Garcia Ramirez David Amir0U14Sec. Lopez Mateos
22
Gonzalez Luna Mayra Lizeth0U16COBAEV 42
23
Gutierrez Salinas Juan0U36San blas Atempa
24
Guzman Onofre Astrit Yaneska0U16Lagunas
25
Luis Hipolito Alejandro0U18EBM
26
Martinez Calzada Cecilia Catalina0U20Lagunas
27
Mendoza Amor Melissa Yuricko0U16COBAEV 42
28
Meneses Fernando0
29
Montaño Castillo Isaac0U18EBM
30
Olivares Sanchez Xavier Arian0U16Sec. Lopez Mateos
31
Ortiz Ramirez Rodolfo Arturo0U14Minatitlan
32
Peralta Nieto Juan Daniel0Acayucan
33
Prince Rios Ignacio Martin0U16Sec. Lopez Mateos
34
Quintana Cordova Eduardo0U20Minatitlan
35
Rangel Dionisio Luis Antonio0U18COBAEV 17
36
Reyes Gutierrez Luis Josafat0U18COBAEV 42
37
Reyes Morales Cesar Guadalupe0U20COBAEV 17
38
Reyes Valdivieso Carlos Reyes0U18COBAEV 42
39
Rodriguez Najera Obi Didier0U18COBAEV 42
40
Rodriguez Perez Gerardo Michel0U16COBAEV 42
41
Romero Mena Nemrod Nikotas0U16EBM
42
Ruiz Mandujano Guillermo Marcos0Sec. Lopez Mateos
43
Santiago Sabalza Maria Angelica0U18COBAEV 45
44
Santos Castillo Ivan0U16COBAEV 17
45
Torres Dominguez Lizbeth0U24Minatitlan
46
Trejo Alor Alejandro0U18COBAEV 17
47
Vasquez Geronimo Amisadai0U14Sec. Lopez Mateos