Logged on: Gast
Servertime 18.04.2024 10:40:15
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Почетна
Турнир-База на податоци
Првенство на Австрија
Слики
FAQ
Online Регистрација
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:
покажите податоци за турнирот
Новогодишен турнир Панагюрище 9-10.12.2017
последно ажурирање10.12.2017 13:10:53, Creator/Last Upload: Bulgarian Chess Federation
Search for player
Пребарувај
Стартна ранг листа
Бр.
Име
ФидеИД
ФЕД.
Ртг
Клуб/Град
1
GM
Нинов Николай
2900424
BUL
2451
София
2
Димов Кирил
2903407
BUL
2058
Пазарджик
3
WFM
Радева Виктория
2915405
BUL
1975
ШК "Локомотив 2000"
4
Петков Кирил
BUL
1886
Пазарджик
5
Пенев Стефан
2932415
BUL
1875
ШК "Оборище"
6
Кривошийски Асен
2915332
BUL
1865
Пазарджик
7
Шаламанов Владимир
2917998
BUL
1779
ШК "Оборище"
8
Атанасов Атанас
BUL
1771
Пазарджик
9
Смилянов Иван
2922045
BUL
1766
10
Николов Здравко
2903954
BUL
1717
ШК "Оборище"
11
Стефанов Любомир
2932458
BUL
1713
ШК "Оборище"
12
Стоилов Иван
BUL
1691
Пазарджик
13
Шопов Иван
2932431
BUL
1660
ШК "Оборище"
14
Георгиев Константин
2924870
BUL
1659
ШК"Юрий Бендерев"Перник
15
Караджов Петьо
BUL
1642
16
Цацаров Мартин
2919486
BUL
1600
Пловдив
17
Стоянов Пламен
2930420
BUL
1399
ШК "Етър"
18
Вълчев Драгомир
2924811
BUL
1353
Пловдив
19
Добрева Валерия
2928485
BUL
1352
ШК "Оборище"
20
Митов Георги
2932385
BUL
1341
ШК "Оборище"
21
Кондов Васил
2925648
BUL
1305
ШК-Траяна 2011
22
Колева Денис
2920468
BUL
1290
К-Траяна 2011
23
Гюрджеклиев Йордан
2932326
BUL
1273
ШК"Оборище"
24
Юрукова Гинка
2932520
BUL
1192
ШК "Оборище"
25
Седмаков Георги
2935350
BUL
1170
Пловдив
26
Асенов Веселин
BUL
0
Пазарджик
27
Байряков Стоян
2932253
BUL
0
ШК "Оборище"
28
Георгиев Николай
BUL
0
29
Гергиминов Мариян
BUL
0
ШК "Оборище"
30
Господинов Божидар
BUL
0
ШК-Траяна 2011
31
Гочев Гинчо
BUL
0
ШК-Траяна 2011
32
Гюрджеклиева Виктория
BUL
0
ШК "Оборище"
33
Кръстев Христо
BUL
0
ШК "Оборище"
34
Марински Илия
BUL
0
ШК "Оборище"
35
Парпулов Цветомир
2932407
BUL
0
ШК "Оборище"
36
Петков Симеон
2932423
BUL
0
ШК "Оборище"
37
Петришки Габриел
BUL
0
ШК "Оборище"
38
Рабаджийски Стилиян
BUL
0
ШК "Оборище"
39
Тодоров Антон
2935562
BUL
0
ШК-Траяна 2011
40
Цветков Васил
BUL
0
Стрелча
41
Чардаков Васил
BUL
0
42
Шаламанов Андрей
BUL
0
Пловдив
43
Шопов Атанас
BUL
0
44
Юруков Георги
2932504
BUL
0
ШК "Оборище"
45
Юруков Димитър
2932490
BUL
0
ШК "Оборище"
46
Захариев Захари
BUL
1572
47
Ташев Александър
BUL
2062
48
Рабаджийска Йоана
BUL
0
Сервер на Chess-Tournament-Results
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 17.04.2024 12:12
masthead