Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Llampec de Calldetenes 2017

последно ажурирање07.10.2017 00:50:01, Creator/Last Upload: escola d'escacs d'osona

Стартна ранг листа

Бр.ИмеРтгКлуб/Град
1Serrat Rifa Ernest2235Olot
2Zaiats Vladimir2120Calldetenes C.E.
3Recoder Creus Jordi2112Taradell, Parc D'esport C.E.
4Lazaro Medina Jordi2052Taradell, Parc D'esport C.E.
5Riera Marcos Albert1991Calldetenes C.E.
6Perez Roses Sergi1948Tona-La Crema Club Escacs
7Benet Saniger Xavier1875NF/Roda
8Roca Codina Josep1848Calldetenes C.E.
9Gutierrez Lazaro Josep1800NF/Calldetenes
10Backer Rolf1792Taradell, Parc D'esport C.E.
11Riera Lauri Joaquim1700NF/Vic
12Riera Lauri Sergi1700NF/Vic
13Guiteras Muntal Ivan995NF/Taradell