Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

CLUB DE AJEDREZ LA PLATA XXI OLIMPIADAS NACIONALES DE ARQUITECTOS 2017

последно ажурирање07.10.2017 01:03:30, Creator/Last Upload: club de ajedrez la plata

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1AYALA HORACIOARG0SANTA FE
2DOMENECH RICARDOARG0CORDOBA
3LARIO FEDERICOARG0CORDOBA
4MENDEZ MARIANOARG0SALTA
5OCA√ĎA ARIELARG0SAN JUAN
6PATZI ELIZABETH ROSANAARG0SATA
7SCHUMACHER LEANDROARG0CORDOBA
8SOLIZ PAMELAARG0SALTA