Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

MCDONALDS PUNCAK ALAM MONTHLY FUN BLITZ EVENT

последно ажурирање07.10.2017 15:27:11, Creator/Last Upload: malaysian chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Megat Imran Megat Mohd KhushaiMAS1434SKPA
2Megat Zaid Megat Mohd KhushairMAS1402SKPA
3Rashvani Agastin-GMAS1313SKPA
4Umar ShamsuddinMAS1309SKPA 2
5Saad ShamsuddinMAS1284SKPA 2
6Suvesha AgastinMAS1279SMKPA
7Megat Musa Megat Mohd KhushairMAS1275SKPA
8RAJA ADIB MUHAIMINMAS1259SKBJ
9Ahnaf Hadif Mohd AshadiMAS1256SKPA 2
10Muhd Adam Danial AzmiMAS1242SKSP
11Nur Huwaida Mohd Nooraizan-GMAS1158SKPA
12Muhd Hazimi KamaruzamanMAS1122SKDA
13Usman ShamsuddinMAS1111SKPA 2
14Aliah Diyanah Insyirah Mohd FaMAS1101SKPA 2
15Amirul Shafiq AmirMAS1092SKSP
16Nurul Izzah Norul Hak-GMAS1071SKPA
17MUHD HAZIQ AMIRMAS1043SKSP
18Aisyah Dalilah Imanina Mohd FaMAS1023SKPA 2
19Ahmad Danial Iskandar Mohd FaiMAS981SKPA 2
20AHMAD DYNEE HAIKALMAS0SMKSU
21AHMAD RIZQIN HAKIMIMAS0SRAI19
22AQEEL RAFIQUEMAS0SKPA 2
23AQIL AMANIMAS0SKDA
24ERIENA NATASHAMAS0SKDA
25MUHD ALIF HAKIMMAS0SKP
26RAJA AINA KHAIRAHMAS0SKPP