Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

IM Round robin Third Saturday 61 - Novi Sad 20.11 - 26.11.2017

последно ажурирање26.11.2017 12:26:01, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
10
IMRogac Srdjan920576SRB2370
6
GMKosanovic Goran A901466SRB2368
2
IMPucovski Miroslav923575CRO2284
1
FMJovic Stanoje905020SRB2268
7
IMDragojlovic Andjelko918474SRB2261
5
FMDedebas Emre Emin6349005TUR2232
3
Moshkov Valery24190888RUS2217
4
IMEstrada Nieto Julian5101018MEX2216
9
Dimitrijevic Nenad923559SRB2188
8
IMLjubisavljevic Zivojin Z902896SRB2129
Advertisement