Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

XII Torneo de la Vendimia BENJAMÍN (Sub 10)

Last update 07.10.2017 18:42:01, Creator/Last Upload: spanish chess federation (licence 365)

Starting rank

No.NameRtgIRtgNsexClub/City
1Fuertes Cirauqui Pablo15501524Peralta (Navarra)
2Villagordo Espinosa Carlos15291529Alicante
3Horcajuelo Rocamora Martin14401479Alcorcon (Madrid)
4Herranz Suarez David14281374UNED (Segovia)
5Garcia Prada Guillermo14141420Madrid
6Centeno Mendoza Julio Stefano14111482Madrid
7Sanz Tapias Rodrigo14071313UNED (Segovia)
8Hornero Perez Mario13601292Torrelavega (Cantabria)
9Garcia Pardo Lorena13381406wCapablanca (Madrid)
10Cuesta Moscoso Alvaro13110Tajamar (Madrid)
11Matesanz De La Fuente Marcos12951259CAP Valladolid
12Lopez Herrero Israel12861328Rivas (Madrid)
13Garrido Gordo Claudia12781226wUNED (Segovia)
14Rubial Blanco Heriberto12651261CDA Alzheimer Bierzo (Leon)
15Gomez Pastrana Juan11861129CAP Valladolid
16Paniagua Tomillo Ivan11771182CAP Valladolid
17Nieto Garcia Daniel11691023UNED (Segovia)
18Dieguez Novoa Benjamin11491092Benchoshey (Ourense)
19Plamenova Radkova Valentina11421114wUNED (Segovia)
20Martino Girones Gonzalo11291015Oberena (Pamplona)
21Sanz Gorospe Ibai10851073Enrok2 (Burgos)
22Dieguez Novoa Pura10711101wBenchoshey (Ourense)
23Sierra Peña Mario10531042Salamanca
24Sanabria Gris Pol10380Tres Cantos (Madrid)
25Hernandez Espinosa Mario10251079Marcos Frechin (Zaragoza)
26Perez Soto Diego01104CAP Valladolid
27Acevedo Rubio Andres00Salamanca
28Alvarez Garcia Gabriel00Pielagos (Cantabria)
29Arroyo Alvarez Dante00Bargas-Soliss (Toledo)
30Calle Veros Patrick00Aranda de Duero (Burgos)
31De Arriba Alberto Esteban00Salamanca
32De la Fuente Mateos Israel00Aranda de Duero (Burgos)
33De la Fuente Mateos Rocio00wAranda de Duero (Burgos)
34Diaz Tarrillo Melissa00wOlmedo (Valladolid)
35Fernandez Garcia Celia00wMontpellier (Madrid)
36Gabancho Torre Leo00Liendo (Cantabria)
37Garcia Barriomiron Daniel00Enrok2 (Burgos)
38Gomez Martinez Daniel00Valladolid
39Gonzalez Fernandez Ana00wCDA Alzheimer Bierzo (Leon)
40Gonzalez Rodrigo Marcos00Enrok2 (Burgos)
41Gonzalez San Isidoro Elena00wEnrok2 (Burgos)
42Gonzalez Velasco Pablo00UNED (Segovia)
43Gutierrez Bustamante Melvin00Montpellier (Madrid)
44Herrera Martin Eduardo00Rayo Cubillos (Leon)
45Leal Hidalgo Rodrigo00Laguna de Duero (Valladolid)
46Macias De Castro Irene00wCAP Valladolid
47Martin Garcia Alvaro00Salamanca
48Martinez Camarero Victor00Enrok2 (Burgos)
49Mendana Perez Pablo00Montpellier (Madrid)
50Montes Palomino Marcos00CAP Valladolid
51Muñoz Ferreira Ibon00Marlaxka (Guipuzcoa)
52Muñoz Gonçalves Ada00wCDA Alzheimer Bierzo (Leon)
53Muñoz Sanz Alberto00Amistad Numancia (Soria)
54Pelayo Calva Neco00Pielagos (Cantabria)
55Perez Munoz Jorge00CAP Valladolid
56Perez Soto Gonzalo00CAP Valladolid
57Peñoz Diz Daniel00Valladolid
58Recio Ibañez Gonzalo00Valladolid
59Rojo Fernandez Carlos00Amistad Numancia (Soria)
60San Emeterio Vidal Isabel00wPielagos (Cantabria)
61Senin Larrode Dario00UNED (Segovia)
62Somoza Blanco Iker00Equigoma (Avila)
63Torres Sala Clara00wPalencia
64Trigo Martinez Mercedes00wCDA Alzheimer Bierzo (Leon)
Advertisement
Advertisement