Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Blitz tournament 1 - Novi Sad 12.11.2017

последно ажурирање13.11.2017 00:10:40, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
1
GMTadic Branko916412SRB2531
2
GMDrazic Sinisa901172SRB2524
3
IMCuhendi Sean Winshand7101554INA2338
4
GMPopchev Milko2900165FID2318
5
Dokic Zoran922013SRB2201
6
Mladenovic Dusan932612SRB2138
7
Mladenovic Aleksandar D940690SRB2094
8
Kotrla Sebastijan917117SRB2086
9
Tadic Stefan958980SRB2084
10
Zhang Fuhan8616493CHN2005
11
Odadzic Zoran917869SRB1972
12
Sudic Branko961728SRB1936
13
Opacic Alexandar811998ITA1929
14
Ivanovic Marko967408SRB1906
15
Hu Zhiheng8615446CHN1897
16
Hart Alexander1735829SWE1762
17
Matic Sinisa983977SRB1526
18
Kadeliding Alimujiang8620318CHN1521
19
Vora Ananya46603662IND1283w