Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Third Saturday 55 Open under 2200 - Novi Sad 14.11. - 18.11.2017

последно ажурирање18.11.2017 22:16:09, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
1
Dokic Zoran922013SRB2196
2
Elez Nikola942065SRB2188
3
IMMarholev Dimitar2901340BUL2181
4
Deze Vladimir909467SRB2102
5
Trivunovic Zdravko924997SRB2083
6
Opacic Alexandar811998ITA2051
7
Hart Alexander1735829SWE1922
8
Hu Zhiheng8615446CHN1897
9
Borbas Petar934895SRB1757
10
Matic Sinisa983977SRB1607
11
Oka Hikaru3227367AUS1605
12
Ljepic Andrej980625SRB1540
13
Kadeliding Alimujiang8620318CHN1521
14
Davidov Lazar974234SRB1516
15
Vora Ananya46603662IND1283w
16
Oka Susumu7002823JPN0
Advertisement