Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Memorijal Bogoljuba Dankovica 2017

последно ажурирање24.11.2017 14:36:29, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
6
GMSavic Miodrag R920479SRB2511
9
GMDrazic Sinisa901172SRB2453
3
IMYang Hainan8602948CHN2417
5
IMCuhendi Sean Winshand7101554INA2404
7
IMMihajlov Sebastian1512110NOR2401
10
GMIvanov Mikhail M4114906RUS2399
8
IMMelia Salome13602446GEO2398
4
FMZakaryan David24101923RUS2359
2
FMRajdeep Sarkar25007963IND2344
1
IMMartorelli Antonio801399ITA2198