Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Blitz tournament 4

последно ажурирање22.11.2017 00:56:54, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртгпол
1
GMDrazic Sinisa901172SRB2524
2
IMSredojevic Ivan929310SRB2423
3
IMMihajlov Sebastian1512110NOR2412
4
FMRogac Srdjan920576SRB2409
5
FMJovic Stanoje905020SRB2382
6
IMCuhendi Sean Winshand7101554INA2338
7
WFMCitra Dewi Ardhiani Anastasia7101244INA2071w
8
Petrusic Velimir922676SRB2065
9
Zhang Fuhan8616493CHN2005
10
Sahil Tickoo5019710IND1989
11
Hart Alexander1735829SWE1762
12
Dushyant Sharma25065130IND1741
13
Vora Ananya46603662IND1283w
Advertisement