Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

9th ASEAN Para Games (Rapid B2&B3 Men) 2017

последно ажурирање22.09.2017 11:39:36, Creator/Last Upload: 9th asean para games 2017

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1
Redor Menandro5222010PHI1969PHI
2
Satrio Gayuh7107544INA1937INA
3
Subaste Arman5221080PHI1865PHI
4
Mappa Saharuddin5706823MAS1809MAS
5
Peligro Israel5222818PHI1496PHI
6
Hartono AdjiINA0INA
7
Lin Htet NaungMYA0MYA
8
Maw ShaeMYA0MYA
9
Mohamad Farhan Shukry JamilMAS0MAS
10
Prajuk SeelaTHA0THA
11
Shaharuddin Sidek5743184MAS0MAS
12
Umar ZulkifliINA0INA