Burgenländische Mannschaftsmeisterschaft 1. Klasse Nord

Last update 10.12.2017 16:53:59, Creator/Last Upload: burgenländischer schachverband

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Online-Ergebnis-Eingabe
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File, AUT rating-calculation,

Team-Composition without round-results

  1. Pamhagen 3 (RtgAvg:1572 / TB1: 19,5 / TB2: 9)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Ley Ludwig1580AUTStamm16134642,55,0
2Pollreisz Johann1610AUTStamm16061664,05,0
3Gazos Stefan1535AUTStamm16129484,05,0
4Nyikos Anton1574AUTStamm16135101,01,0
5Gazos Isabella1245AUTStamm16383861,01,0
6Pesti Mate1545HUNStamm7721941,01,0
7Michlits Manfred1551AUTStamm16134803,54,0
8Csida Josef1424AUTStamm16342162,53,0
  2. SPGM Purbach-Donnerskirchen 5 (RtgAvg:1482 / TB1: 4,5 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Köck Alfred1480AUTStamm16342670,01,0
2Krail Jürgen DI DI(FH)1485AUTStamm16342830,51,0
3Leier Anton1439AUTStamm16342911,53,0
4Kummer Markus1399AUTStamm16389120,01,0
5Brunner Felix1260AUTStamm0,01,0
6Bergmann Karl Heinz1031AUTStamm0,53,0
7Wimpassinger Manuel971AUTStamm0,01,0
8Tinagl Katrin960AUTStamm0,02,0
9Jahn Markus839AUTStamm0,01,0
10Kleiner Lukas811Stamm0,01,0
11Tomaschitz Nikolaus1321AUTStamm0,51,0
12Köppel Erich sen1243AUTStamm1,02,0
13Köppel Erich jun954AUTStamm0,02,0
14Busch Jan1057AUTStamm0,01,0
15Danko Miklos0AUTStamm0,01,0
16Parzer Harald1606AUTStamm16135370,51,0
17Hillinger Christian1221AUTStamm16632670,01,0
18Varga Stefan1061AUTStamm0,01,0
  3. Parndorf 3 (RtgAvg:1479 / TB1: 12 / TB2: 5)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Pollreisz Stefan1588AUT???16343132,04,0
2Pfister Michael Dr.1407AUT???16509392,04,0
3Braunecker Norbert1383AUT???16383432,54,0
4Balint Peter1143AUT???16607133,05,0
5Windholz Alfred0???2,05,0
6Klimt Hans1532AUT???16134210,02,0
7Krammer Wilhelm1485AUT???16034180,51,0
  4. Gattendorf (RtgAvg:1497 / TB1: 9,5 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Schultz Michael DI.Dr.1610AUTStamm1,55,0
2Prückler Manfred1392AUTStamm16143472,05,0
3Hackstock Werner1322AUTStamm1,54,0
4Ranits Hannes1209AUTStamm1,03,0
5Ranits Johann1183AUTStamm1,04,0
6Neuherz Christoph1592AUTStamm2,53,0
7Banczi Thomas1567AUTStamm0,01,0
  5. Gols 2 (RtgAvg:1598 / TB1: 17,5 / TB2: 9)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Pittnauer Helmut1629AUTStamm16343052,55,0
2Mikula Josef1555AUTStamm16086653,55,0
3Csukker Stefan1522AUTStamm16383601,03,0
4Steffan Erich1503AUTStamm16389393,54,0
5Gulistani Sameer1354Stamm3,03,0
6Bruckner Walter1618AUTStamm16199003,54,0
7Fuhrmann Hannes1664AUTStamm16342240,51,0
  6. ASV Nickelsdorf (RtgAvg:1444 / TB1: 12 / TB2: 5)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Lebmann Markus1571AUTStamm4,55,0
2Housego John1570ENGStamm1,03,0
3Pfann Richard1235AUTStamm1,04,0
4Unger Paul1203AUTStamm2,55,0
5Drescher Hans Ing.1443AUTStamm16335381,01,0
6Schmidt Johann1403AUTStamm1,03,0
7Salzer Norbert1143AUTStamm1,02,0
Advertisement