Burgenländische Mannschaftsmeisterschaft 1. Klasse Mitte

Last update 15.10.2017 20:00:06, Creator/Last Upload: burgenländischer schachverband

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Online-Ergebnis-Eingabe
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File, AUT rating-calculation,

Team-Composition without round-results

  1. Wulkaprodersdorf 2 (RtgAvg:1375 / TB1: 4,5 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Glavanich Johann1637AUTStamm16199260,01,0
2Dragschitz Oliver1598AUTStamm16343642,02,0
3Eglsäer Karl1390AUTStamm16128401,02,0
4Farkas Franz DI.1177AUTStamm16128750,52,0
5Grafl Felix1075AUTStamm0,51,0
6Pichler Andreas1007AUTStamm0,51,0
  2. Neufeld /Steinbrunn 2 (RtgAvg:1223 / TB1: 7,5 / TB2: 4)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Paeck Michael1474AUTStamm16344611,02,0
2Ahmadi Mortaza1250AFGStamm1,02,0
3Pinterits Constantin1022AUTStamm1,52,0
4Weixler Moritz992AUTStamm2,02,0
5Rupprecht Thomas950GERStamm1,01,0
6Herrklotz Walter1379AUTStamm16245471,01,0
  3. SPGM Purbach-Donnerskirchen 3 (RtgAvg:1317 / TB1: 1,5 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Hoffmann Andreas1264AUTStamm16632590,52,0
2Hillinger Christian1221AUTStamm16632670,02,0
3Moyses Christian1185AUTStamm0,51,0
4Ernst Rene1177AUTStamm0,01,0
5Schemitz Simon858AUTStamm16556040,01,0
6Leier Anton1439AUTStamm16342910,51,0
7Kummer Markus1399AUTStamm16389120,01,0
8Brunner Felix1260AUTStamm0,01,0
  4. SPGM Purbach-Donnerskirchen 4 (RtgAvg:1378 / TB1: 8 / TB2: 4)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Janata Herbert1361AUTStamm16342401,52,0
2Köppel Erich sen1243AUTStamm1,01,0
3Hanzlikova Simona1155SVKStamm0,51,0
4Busch Jan1057AUTStamm2,02,0
5Köppel Erich jun954AUTStamm1,01,0
6Köck Alfred1480AUTStamm16342671,01,0
7Krail Jürgen DI DI(FH)1485AUTStamm16342830,51,0
8Tomaschitz Nikolaus1321AUTStamm0,51,0
  5. Eisenstadt 2 (RtgAvg:1418 / TB1: 5,5 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Gschiel Alexander1449AUTStamm16532021,02,0
2Wolfsohn Heinrich1361AUTStamm16327442,02,0
3Benesch Christian1282AUTStamm1,02,0
4Ortner Samuel981AUTStamm16494930,01,0
5Fortunits Thomas923AUTStamm0,01,0
6Gruber Johann1549AUTStamm16116900,51,0
7Hintenberger Johann Erwin1451AUTStamm16190551,01,0
  6. Mannersdorf 2 (RtgAvg:1386 / TB1: 3 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Wenz Andreas Ing.1519AUTStamm16383271,01,0
2Kögler Margarete1322AUTStamm16223230,52,0
3Winkler Helmar1269AUTStamm16383350,02,0
4Hell Eduard1214AUTStamm16032991,02,0
5Santruschitz Willibald1120AUTStamm16383000,52,0
6Holzer Jan1607AUTStamm16344020,01,0
Advertisement
Advertisement