Burgenländische Mannschaftsmeisterschaft B Liga Mitte

Last update 15.10.2017 20:01:59, Creator/Last Upload: burgenländischer schachverband

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Online-Ergebnis-Eingabe
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File, AUT rating-calculation,

Team-Composition without round-results

  1. Wulkaprodersdorf 1 (RtgAvg:1718 / TB1: 5 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Altenburger Walter1840AUTStamm16125300,02,0
2Szabo Gabor1808HUNStamm7345350,01,0
3Knapp Josef1702AUTStamm16110971,02,0
4Zeman Christian Ing.1603AUTStamm16128082,02,0
5Floiger Rene1602AUTStamm16129051,02,0
6Glavanich Johann1637AUTStamm16199261,01,0
  2. Neufeld /Steinbrunn 1 (RtgAvg:1876 / TB1: 5,5 / TB2: 2)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1FMSchweda Roland2431AUTStamm16023812,02,0
2Schleischitz Helmut1888AUTStamm16127351,02,0
3Radic Radivojko1910SRBStamm9341861,02,0
4Winkler Walter1587AUTStamm16245630,02,0
5Ahmadi Mostafa1562AFGStamm1,52,0
  3. SPGM Purbach-Donnerskirchen 2 (RtgAvg:1733 / TB1: 5,5 / TB2: 3)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Gmasz Gerhard Mag.1837AUTStamm16175320,01,0
2Fingerhut Ludwig1775AUTStamm16156611,02,0
3Seidl Johann1622AUTStamm16614930,52,0
4Hofer Felix1682AUTStamm16090502,02,0
5Stampach Peter1641AUTStamm16088352,02,0
6WMKBauer Valentina1732AUTStamm16169350,01,0
  4. Schachritter Mattersburg (RtgAvg:1535 / TB1: 2 / TB2: 0)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Gludovatz Lukas1922AUTStamm16311101,02,0
2Jagschitz Josef Ing.1791AUTStamm16344100,52,0
3Rigler Hans Peter1373AUTStamm16532100,52,0
4Kelaptrishvili Elene1211AUTStamm16532290,01,0
5Fürndrath Kilian1176AUTStamm16624300,01,0
6Rigler Caroline1378AUTStamm16457140,01,0
7Müller Nick1131AUTStamm0,01,0
  5. Eisenstadt 1 (RtgAvg:1669 / TB1: 4 / TB2: 1)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Benesch Julian1782AUTStamm16292391,02,0
2Ortner Harald1738AUTStamm1,02,0
3Ortner Harvey1611AUTStamm16481790,02,0
4Gruber Johann1549AUTStamm16116901,01,0
5Hintenberger Johann Erwin1451AUTStamm16190550,51,0
6Gonda Jozef Ing.0Stamm0,51,0
7Gutzelnig Frank-Michael1666AUTStamm16181210,01,0
  6. SK Bad Sauerbrunn (RtgAvg:1920 / TB1: 8 / TB2: 4)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Karall Lorenz1949AUTStamm16040582,02,0
2Hrdina Karl Dr.1859AUTGast16133912,02,0
3WMKUnger Eva1745AUTStamm16124841,01,0
4Klausner Felix1585AUTGast16534660,01,0
5Mohl Robert1467AUTStamm16080370,01,0
6Milanollo Mario2052AUTStamm16101801,01,0
7FMSeifert Milan Ing.1995CZEStamm3015821,01,0
8Milanollo Ismael1105AUTStamm16494771,01,0
Advertisement
Advertisement