Burgenländische Mannschaftsmeisterschaft B Liga Süd

Last update 15.10.2017 20:01:05, Creator/Last Upload: burgenländischer schachverband

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Online-Ergebnis-Eingabe
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File, AUT rating-calculation,

Team-Composition without round-results

  1. Stegersbach 2 (RtgAvg:1746 / TB1: 4,5 / TB2: 1)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Shala Uka1674AUTStamm16335460,52,0
2Sagmeister Paul1565AUTStamm16070220,51,0
3Murlasits Gerhard1591AUTStamm16080530,51,0
4Murlasits Martin IV1523AUTStamm16080701,03,0
5Tabelli Andreas1339AUTStamm16117800,51,0
6Koch Ewald1856AUTStamm16150170,01,0
7Sepetavc Walter1831AUTGast16034690,52,0
8Gurdet Daniel1779AUTGast16043920,52,0
9Stipsits Walter1370AUTStamm0,52,0
  2. Güssing Gardez (RtgAvg:1676 / TB1: 10 / TB2: 5)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Posch Siegfried1846AUTGast16052752,03,0
2Dreher David1865AUTGast16583281,02,0
3Marakovits Nico1623AUTGast16532533,03,0
4Welzl Manfred1584AUTStamm16346402,03,0
5Marakovits Klemens Ing.1463AUTGast16532451,03,0
6Kirchmayer Peter1389AUTGast16612301,01,0
  3. Oberwart 2 (RtgAvg:1747 / TB1: 10 / TB2: 6)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1MKProchaska Jürgen Dr.1839AUTStamm16018062,03,0
2Somogyi Jürgen1827AUTStamm16078042,03,0
3Hupfer Georg Mag.1649AUTStamm16069640,51,0
4Tschirch Marc1503AUTStamm1,52,0
5Somogyi Adolf1712AUTStamm16127431,52,0
6Koller David Mag.1547AUTStamm16079441,52,0
7Benkö Christian1707AUTStamm16067511,01,0
  4. Kleinpetersdorf Kleinzicken (RtgAvg:1439 / TB1: 2,5 / TB2: 1)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Breinsberger Peter1786AUTStamm16217501,03,0
2Schneider Erwin1472AUTStamm16349170,01,0
3Stephanek Roman1324AUTStamm16349250,53,0
4Schneider Richard1216AUTStamm16532700,53,0
5Kraxner Herbert1087Stamm0,02,0
6Kraxner Otmar Dr.1397Stamm0,52,0
  5. Kemeten (RtgAvg:1741 / TB1: 12,5 / TB2: 6)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Hochwarter Martin1922AUTGast16076693,03,0
2Hochwarter Johann1847AUTStamm16175753,03,0
3Hochwarter Jürgen1815AUTStamm16068402,02,0
4Kreiner Gerald1621AUTStamm16186601,01,0
5Graf Johann1499AUTStamm16075293,03,0
6Nussgraber Andreas1423AUTStamm16080880,01,0
7Csar Herbert1319AUTStamm16116310,51,0
  6. SC Ratterdorf Liebing (RtgAvg:1525 / TB1: 3 / TB2: 1)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Schütz Günther Mag.1677AUTStamm16242451,03,0
2Draskovits Herbert1463AUTStamm16241480,52,0
3Draskovits Gerhard1454AUTStamm16241300,52,0
4Zemann Josef1405AUTStamm16346660,53,0
5Schlögl Gerhard1378AUTStamm16242370,51,0
6Rockenbauer Markus1625AUTStamm16242290,01,0
  7. Lackenbach 2 (RtgAvg:1684 / TB1: 9 / TB2: 3)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Landauer Kurt1862AUTStamm16200701,53,0
2Handler Franz1730AUTStamm16117042,03,0
3Bauer Ferdinand1684AUTStamm16241210,01,0
4Rathmanner Anton1651AUTStamm16151221,52,0
5Kulman Alexander Mag1467AUTStamm2,03,0
6WMKArtner Waltraud1492AUTStamm16116231,52,0
7Kraly Dieter1437AUTStamm16200370,51,0
  8. Stegersbach 3 (RtgAvg:1540 / TB1: 5,5 / TB2: 1)
Bo.NameRtgFEDArtFideIDPts.Games
1Kocsis Akos1542HUNStamm7795980,52,0
2Glockenstein Bernhard DI.1549AUTStamm16074480,53,0
3Mayer Walter1432AUTStamm0,53,0
4Marakovits Rainer1393AUTStamm16241991,52,0
5Nikischer Kornelia1168AUTStamm0,51,0
6Kocsis Tamas1360HUNStamm7866161,01,0
7Nikischer David1016AUTStamm16346310,52,0
8Murlasits Martin III1783AUTStamm16167220,51,0
Advertisement
Advertisement