Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Festivalul de sah Pro Logos Buzau, juniori sub 10 ani

последно ажурирање24.09.2017 15:41:35, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 22)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФЕД.Ртг
1IIBoghici Mario-BogdanROU1392
2IITaran SebastianROU1365
3IVBoldeanu DragosROU1173
4IICorbu ValentinROU1170
5IICraciun AndreiROU1135
6IIBorza Alexandru-IonutROU1125
7IIMarcu Andrei-DenisROU1105
8IISoare AndreiROU1061
9IIAlexandrou Andreas-StefanROU1036
10IIIStan Oana-BiancaROU1058
11FCPaiovici AndreeaROU1007
12FCDragomir Radu-ValentinROU1001
13FCIovu Rares-CosminROU1001
14FCMiron Rares-FlorinROU1001
15FCMitran Andreea-ConstantaROU1001
16FCPuia Mario-AlexandruROU1001