Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Festivalul de sah Pro Logos Buzau, juniori sub 14 ani

последно ажурирање24.09.2017 15:41:01, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 22)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФЕД.РтгКлуб/Град
1IBerechet Stefan-MarioROU1798Scm Gloria Buzau
2AFMNedelcu Teodor-CosminROU1789Scm Gloria Buzau
3IIVoicu Teodor-MihneaROU1729Scm Gloria Buzau
4IIMihai FlorinROU1635Acs Smart Galati
5IICiulic Raducu-MarianROU1491Scm Gloria Buzau
6IIChivu Razvan-GabrielROU1413Cs Universitar Ploiesti
7IIBobu Stefan-ValentinROU1413Acs Satori Art Slobozia
8IIDumbrava Victor-AndreiROU1399Clubul De Sah Orizont 64 Brail
9IIMacovei Nicolae-CristianROU1369Acs Pheonix Buzau
10IICostache Robert-AndreiROU1368Cs Vointa Buzau
11IIStoian Stefan-AlexandruROU1338Clubul De Sah Orizont 64 Brail
12IICiobanu Sebastian-StefanROU1323Csm Focsani 2007
13IIChiriac Andrei-CosminROU1192Clubul De Sah Orizont 64 Brail
14IIIordachescu Radu-TeodorROU1117Cs Municipal Buzau
15IVPascu Mihai-DanielROU1082Cs Fairplay Braila
16FCTanasescu Silviu-MihailROU1001Acs Pheonix Buzau