Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Festivalul de sah Pro Logos Buzau, sah rapid, seniori si juniori

последно ажурирање24.09.2017 10:13:51, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 22)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1IMTomescu Vlad1201026ROU2381
2FMDaianu Cristian-Clement1208926ROU2208
3Dubic Roman1243136ROU2163
4Luncasu Raul-Ionut1206222ROU2109
5Done Stefan-Daniel1208233ROU2051
6Pisu Robert-Daniel1218204ROU2040
7Iordache Adrian-Iulian1209671ROU2016
8Popescu Daniel-Vasilica1232096ROU2015
9Dan Cristian-Mihaita1208187ROU1932
10IRomosan Cristian1208004ROU1753
11Moldoveanu Paul1230344ROU1753
12Iustin Silviu1237071ROU1734
13Stan Andrei-Mihaita1232118ROU1716
14Isfan Ioan-Marius1231367ROU1687
15Vasilescu Rares-Cristian1244515ROU1548
16Dobrin Ionut-Alexandru1248065ROU1542
17Ungureanu Florin1223402ROU1450
18IICalina Niculae1276050ROU1412
19Dumitrica Neculai1266403ROU1340
20FCNuca Toni1276042ROU1001