Praha-Memoriál Věry Menčíkové-204. VC ŠK DP Praha Rapid Open, 10.06.2018 Muzeum MHD - Vozovna Střešovice

Organizer(s)ŠK Dopravní podnik Praha
FederationCzech Republic ( CZE )
Tournament directorRůžena Přibylová
Chief ArbiterPavel Háse
Time control2x12 min. + 3 sek.
LocationPraha
Rating calculationRating national, Rating international
Date2018/06/10
Rating-Ø1901
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 21.05.2018 23:24:04, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Tournament selection195. Blitz, 196. Rapid, 197. Blitz, 198. Rapid, 199. Blitz, 200. Rapid, 201. Blitz, 202. Rapid, 203. Blitz, Memoriál V. Menčíkové
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
GMNeuman Petr305243CZE24612426ŠK Dopravní podnik Praha
2
GMSergeev Vladimir14101076UKR24570ŠK Dopravní podnik Praha
3
FMBurdalev Kirill14121913CZE24132397ŠK Dopravní podnik Praha
4
IMHausner Ivan300110CZE23682380S60QCC České Budějovice
5
FMLondýn Radek318256CZE23682365ŠK Sokol Vyšehrad Praha
6
IMDoležal Radoslav304735CZE23432357TJ Praha-Pankrác
7
IMŠuráň Jan305782CZE23152275ŠK JOLY Lysá nad Labem
8
FMSerrano Salvador Eduardo2214075ESP23120ŠK Sokol Vyšehrad Praha
9
Hrabuša Matěj14908042SVK230902222 ŠK Polabiny, z.s.
10
IMTričkov Vasil311103CZE23082285TJ Bohemians Praha
11
FMNetušil Miloslav301183CZE22622269S60ŠK Sokol Vyšehrad Praha
12
IMPřibyl Josef300187CZE22402213S60ŠK Dopravní podnik Praha
13
IMPřibyl Martin302392CZE22382219ŠK Dopravní podnik Praha
14
WGMRichtrová Eliška300683CZE22352258wQCC České Budějovice
15
FMJedlička Aleš304824CZE222622252222 ŠK Polabiny, z.s.
16
WIMČedíková Kateřina311235CZE22082220wŠK Sokol Klatovy
17
Borkovec Milan307610CZE21882183Sokol Tábor
18
Fedorov Evgenii4188004RUS21850ŠK Dopravní podnik Praha
19
Eretová Jana303380CZE20512044wŠK Sokol Klatovy
20
WFMKubíková Hana302597CZE20432044wKlub šachistů Říčany 1925
21
Melich Jindřich305758CZE20091978S60TJ Praha-Pankrác
22
CMHaase Pavel360392CZE19982052U16ŠK PORG Praha
23
WCMPřibylová Sofie371726CZE19501920wU16ŠK PORG Praha
24
Bílý Michal383724CZE19471971ŠK Praha 4
25
Růžička Ondřej328170CZE19321930ŠK Sokol Vyšehrad Praha
26
Koper Štefan306606CZE19261928S60Český lev Kolešovice-šachový klub,
27
Steiner Juraj367516CZE19141919S60TJ Jawa Brodce
28
Fišer Jiří330604CZE19131887S60Unichess Praha
29
Staněk Petr347540CZE19121929TJ Jiskra Jaroměř
30
Přibyl Viktor371971CZE19081953U14ŠK PORG Praha
31
Kalousek Zdeněk331341CZE19071931ŠK Viktoria Žižkov Praha
32
Lejnarová Mária14930790SVK18830wS60Sk Tjls Vd Poprad
33
Martirosyan Ara371912CZE18711900U16ŠK Aurora-šach. škola Anatolije Kar
34
Kalvach Ladislav317284CZE18401861S60ŠK Mahrla Praha z.s.
35
Růžičková Radka369853CZE18051845wTJ Jiskra Jaroměř
36
Kasík Miroslav322091CZE17711829S60ŠK Dopravní podnik Praha
37
Štěrba Erik354180CZE17561891S60ŠK Mlejn Praha
38
Krňák Vladimír349461CZE17031723S60TJ Sokol Praha-Vršovice
39
Tolar Jan390640CZE16991655S60TJ Sokol Praha-Vršovice
40
Bartoň Milan349445CZE16901753S60ŠO Praga Praha
41
Ret Adam Josef384240CZE16751760U142222 ŠK Polabiny, z.s.
42
Šuráň Jan368920CZE16191586U16ŠK PORG Praha
43
Legkostup Maxim23709065CZE16170
44
Škutil František23719052CZE15451558ŠK Dopravní podnik Praha
45
Dunder Ondřej363901CZE15101564U20TJ Bohemians Praha
46
Beguivin Alan393517CZE14981506TJ Kobylisy Praha
47
Rous Dominik375993CZE12381367U12ŠK PORG Praha
48
Martirosyan Artyom397822CZE12161554ŠK Aurora-šach. škola Anatolije Kar
49
Vávrová Jiřina391808CZE11021228wS60ŠK Praha 4
50
Fárek Vladimír367508CZE01619S60SK Petřín Plzeň
51
Kroulík VáclavCZE01164U10Region Panda, z.s.
52
Martirosyan David23714980CZE01105U10ŠK Aurora-šach. škola Anatolije Kar
53
Kroulík ŠtěpánCZE01000U10Region Panda, z.s.