Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Krajská soutěž "A" MKŠS 2017/2018

последно ажурирање17.04.2018 02:10:33, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Пласман со партии

Рк.Екипа123456789101112 ТБ1  ТБ2 
1ŠK Slavoj Poruba D * 365766673063,5
2TJ Nový Jičín A5 * 5356583063,0
3ŠK Šenov B23 * 4665552249,5
4TJ Ostrava D35 * 3256642248,5
5TJ VOKD Poruba1345 * 5562248,0
6ŠK ASK Tatra Kopřivnice B2263 * 361547,5
7TJ Mariánské Hory A232335 * 661545,5
8TJ Fulnek32 * 5561238,0
9TJ Mořkov A232 * 341037,0
10TJ Frenštát pod Radhoštěm2½235 * 3631,0
11ŠK ASK Tatra Kopřivnice C02223 * 5628,5
12ŠK Petřvald1½34½2453 * 528,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)