Torneo SUB-2000/1700 "Asociación Personal Legislativo" -SEMIFINAL AMATEUR SUB-2000/SUB-1700 - $5.000 EN PREMIOS

Организатор (и) Del Giudice, Juan Eduardo
ФедерацијаArgentina ( ARG )
Главен судијаFA García, Nicolás Gabriel
СудијаFA Del Giudice, Juan Eduardo
Bedenkzeit60 Minutos mas 0.30 segundos de incremento desde la jugada inicial
СајтCombate de los Pozos Nº 230 – 2º piso - Capital Federal
Датум2017/10/03 до 2017/10/24
Просечен рејтинг1600
Програма за ждрепкаSwiss-Manager од Heinz Herzogтурнирски податок на Swiss-Manager

последно ажурирање18.10.2017 03:46:22, Creator/Last Upload: fada – comision tecnica argentina

Избор на параметри без податоци за турнирот, без знамиња , Link tournament to the tournament calendar
Преглед за екипатаARG
ЛистиСтартна ранг листа, Список на играчи по азбучен ред, Податоци за федерациите, Партиите и Титулите-статистики, Распоред
Пласман со партии после коло 5 , Стартна ранг листа со партии
Парови по таблиКоло.1, Коло.2, Коло.3, Коло.4, Коло.5, Коло.6/7 , без пар
Листа на пласман послеКоло.1, Коло.2, Коло.3, Коло.4, Коло.5
ПартииДостапни 20 партии за симнување
Префрли во Excel и печатиЛиста за печатење, Експортирај во Excel (.xls), Експортирај во Excel (.xlsx), Префрли во PDF-фајл