Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse

1. Klasse Ost 2017/18

Viimeisin päivitys17.04.2018 10:01:33, Creator/Last Upload: schachklub st veit/glan

Loppusijoitukset 9 kierroksen jälkeen

NrNimiRtgJoukkuep.Pe.%pö.
1Haemmerle Hermann1452Schachclub Mpoe Maria Saal 37,0887,53
2Valtan Nicholas1202Zugzwang Klagenfurt Otoce 26,5881,33
3Graessl Walter1386Schachverein Wolfsberg 35,5778,61
4Wornik Hans1179Zugzwang Klagenfurt Otoce 25,5778,62
5Schachner Matthias997Sg Magistrat Klagenfurt 34,5590,03
6Isola Florian1578Zugzwang Klagenfurt Otoce 24,5675,01
7Wertjanz Franz DI.1665Sc Mittlern 14,0666,72
8Sommer Helmut Dr.1598Schachclub Mpoe Maria Saal 34,0757,11
9Katschnig Franz1681Sc Mittlern 14,0850,01
10Jöbstl Wolfgang0Schachverein Wolfsberg 33,5570,03
11Warmuth Kurt Mag. DI.1551Bsg Raiffeisen Klagenfurt 23,5658,31
12Pingist Hubert1463Sc Elektro Saringer Gnesau 23,5750,01
13Halvax Herbert1647Schachclub Mpoe Maria Saal 33,03100,02
14Orsini-Rosenberg Leopold1007Zugzwang Klagenfurt Otoce 23,0475,04
15Vishi Kenan1610Sg Magistrat Klagenfurt 33,0650,01
16Kügel Nico1227Schachverein Wolfsberg 33,0650,02
17Schneider Gerald1122Sk Woelfnitz 23,0650,03
18Mulaj Jakup1756Schachverein Wolfsberg 32,5383,31
19Prasser Markus1351Sk Woelfnitz 22,5383,32
20Breschan Rudi1405Sv Klagenfurt-Ost 22,5383,32
21Klokar Hermann Mag.1528Sc Mittlern 12,5462,53
22Lutnik Thomas1474Bsg Raiffeisen Klagenfurt 22,5550,02
23Bergmann Andreas Mag.1556Sc Mittlern 12,5550,02
24Prasser Jakob967Sk Woelfnitz 22,5641,73
25Lenzhofer Herbert1626Sv Klagenfurt-Ost 22,02100,01
26Ebenberger Arnold Mag.1449Zugzwang Klagenfurt Otoce 22,02100,01
27Tömel Alexander DI1315Bsg Raiffeisen Klagenfurt 22,02100,03
28Petruck Stefan1518Sv Klagenfurt-Ost 22,0366,71
29Marktl Markus Ing.1218Sc Elektro Saringer Gnesau 22,0450,03
30Rabie Mohsen1345Sv Klagenfurt-Ost 22,0450,03
31Plattner Hugo1473Sg Magistrat Klagenfurt 32,0540,02
32Ivanciuk Johann1472Sc Mittlern 12,0540,03
33Weissenbrunner Mario1589Bsg Raiffeisen Klagenfurt 22,0633,31
34Beyer Hans DI.1230Bsg Raiffeisen Klagenfurt 22,0633,33
35Pavlovic Slaven1456Bsg Raiffeisen Klagenfurt 21,5275,03
36Wukoutz Max1153Sg Magistrat Klagenfurt 31,5275,03
37Schaar Rene1072Schachclub Mpoe Maria Saal 31,5275,04
38Kalles Leo1532Sk Woelfnitz 21,5350,01
39AIMWinkler Wolfgang1641Schachclub Mpoe Maria Saal 31,5350,01
40Bebek Guenter1486Sv Klagenfurt-Ost 21,5350,01
41Sommeregger Daniel1396Sk Woelfnitz 21,5350,02
42Hinterlechner Werner1563Sv Klagenfurt-Ost 21,5437,51
43Unterweger Bernd1298Sc Elektro Saringer Gnesau 21,5530,02
44Dank Gerhard1270Sv Klagenfurt-Ost 21,5530,03
45Schramml Alfred1769Schachverein Wolfsberg 31,01100,01
46Topolovec Franz Josef Mag.1589Zugzwang Klagenfurt Otoce 21,01100,01
47Söllei Andreas1492Sg Magistrat Klagenfurt 31,01100,02
48Reiter Julius1119Schachverein Wolfsberg 31,01100,03
49Slavov Vassil0Sg Magistrat Klagenfurt 31,01100,03
50Steiner Samuel0Sc Elektro Saringer Gnesau 21,01100,04
51Obermüller Petra1208Schachverein Wolfsberg 31,01100,04
52Stadler Simon1307Schachclub Mpoe Maria Saal 31,01100,04
53Ragossnig Helmut1583Sc Elektro Saringer Gnesau 21,0250,01
54Strasser-Knopper Tobias897Sg Magistrat Klagenfurt 31,0250,02
55Incebacek Mert0Schachverein Wolfsberg 31,0250,04
56Huber Roman1467Sc Elektro Saringer Gnesau 21,0333,31
57Fina Hermann Dr.1293Sc Mittlern 11,0333,34
58Christiansen Willi1273Sk Woelfnitz 21,0425,02
59Ritzinger Gottfried1251Sc Elektro Saringer Gnesau 20,5150,03
60Weber Eduard1463Sk Woelfnitz 20,5225,01
61Kollmann Manfred883Schachverein Wolfsberg 30,5225,02
62Wukoutz Günter1227Sg Magistrat Klagenfurt 30,5225,02
63Pack Wolfgang0Sc Elektro Saringer Gnesau 20,5225,03
64Held Fabian1426Sk Woelfnitz 20,5316,71
65Doerfler Thomas1142Bsg Raiffeisen Klagenfurt 20,5316,74
66Nocera Killian Domenico0Sc Elektro Saringer Gnesau 20,5412,53
67Bauer Bernhard1162Sv Klagenfurt-Ost 20,5412,53
68Turko Rudolf1216Sg Magistrat Klagenfurt 30,010,02
69Mostoegl Chiara Marika1292Schachverein Wolfsberg 30,010,02
70Grasser Anton1373Sc Elektro Saringer Gnesau 20,010,02
71Seebacher Othmar1406Sc Elektro Saringer Gnesau 20,010,02
72Prasser Tobias937Sk Woelfnitz 20,010,03
73De Raaij Jannik864Schachverein Wolfsberg 30,010,03
74Bokhenek Christian800Sg Magistrat Klagenfurt 30,010,04
75Schneider Natalie800Sk Woelfnitz 20,010,04
76Vospernik Felix800Sg Magistrat Klagenfurt 30,010,04
77Wurzer Elvira800Sv Klagenfurt-Ost 20,010,04
78Bauer Stefan0Sv Klagenfurt-Ost 20,010,04
79Schretter Simon876Zugzwang Klagenfurt Otoce 20,010,04
80Fugger Harald1246Sc Elektro Saringer Gnesau 20,010,04
81Komar Josef1242Sc Mittlern 10,010,04
82Wutscher Karl1434Schachverein Wolfsberg 30,020,01
83Kersch Goerg Franz1101Sv Klagenfurt-Ost 20,020,03
84Bokhenek Christian0Sg Magistrat Klagenfurt 30,020,03
85Hülser Thomas1386Zugzwang Klagenfurt Otoce 20,030,02
86Puschnig Jason800Sg Magistrat Klagenfurt 30,030,03
87Brescak Heinz Sen.1470Schachclub Mpoe Maria Saal 30,060,02

Annotaatio: Pisteitä tuomituista peleistä ei huomioida

Advertisement