Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

AUT STMK 1718 NORD 1. Klasse Murtal

Last update 14.04.2018 18:59:50, Creator/Last Upload: steirischer landesverband

Team-Composition without round-results

  1. Eisenerz (RtgAvg:1714 / TB1: 7 / TB2: 15,5)
Bo.NameRtgFEDArtIDTypPts.Games
1Winter Werner1870AUTStamm1163673,07,0
2Schauer Erich1739AUTStamm1125982,05,0
3Loedl Daniel1687AUTStamm1084450,00,0
4Prantl Franz1560AUTStamm1111654,510,0
5Magritzer Christian1556AUTStamm108624E3,59,0
6Tamegger Peter1177AUTStamm134775E2,58,0
7Finker Werner1240AUTStamm118805E0,01,0
  2. Trofaiach 2 (RtgAvg:1969 / TB1: 12 / TB2: 24,5)
Bo.NameRtgFEDArtIDTypPts.Games
1IMBukal Vladimir2392CROStamm101511A0,00,0
2Bauer Patrick1849AUTStamm1006370,00,0
3Prednik Andreas1825AUTStamm1111891,53,0
4Voelkl Georg1809AUTStamm1155023,56,0
5Zink Manfred1702AUTStamm117102E3,57,0
6Saiger Kevin1200AUTStamm129596E0,51,0
7Zeiler Georg1686AUTStamm126110E5,57,0
8Schmücker Markus1598AUTStamm124834E5,06,0
9Raicht Philipp1143AUTStamm129597E0,02,0
10Raeke Philipp1688AUTStamm124145E3,56,0
11Stachel Peter Dr.1642AUTStamm113985E1,01,0
12Würger Lukas1091AUTStamm131030E0,51,0
  3. Vorwärts Fohnsdorf 2 (RtgAvg:1754 / TB1: 7 / TB2: 15,5)
Bo.NameRtgFEDArtIDTypPts.Games
1Pretzenbacher Jürgen1875AUTStamm1182421,53,0
2Tschreppl Daniel1776AUTStamm1176570,00,0
3Moser Christoph1744AUTStamm1188220,00,0
4Fillafer Karl1608AUTStamm1028960,00,0
5Auer Wolfgang1621AUTStamm100402E2,58,0
6Hareter Markus1548AUTStamm104648E2,09,0
7Zuza Ludwig1521AUTStamm116959E4,010,0
8Martetschläger Stefan1513AUTStamm123483E3,06,0
9Gruber Martin1348AUTStamm128422E2,53,0
10Moser Anna1120AUTStamm133473E0,01,0
  4. Leoben 3 (RtgAvg:1878 / TB1: 7 / TB2: 17,5)
Bo.NameRtgFEDArtIDTypPts.Games
1Schiwarth Marcel DI2017GERStamm134753A1,01,0
2Bachler Wilhelm Ing.1874AUTStamm1004673,06,0
3Haiden Guenter1764AUTStamm1044680,53,0
4Siegl Josef1695AUTStamm1136760,00,0
5Mach Robert1855AUTStamm108594E4,58,0
6Scharf Manfred1611AUTStamm112561E4,010,0
7Mesanovic Admir1553AUTStamm129401E0,51,0
8Steinwender Ludwig Dr.1457AUTStamm114292E1,04,0
9Hoitsch Karlheinz1377AUTStamm118912E0,03,0
10Schein Leopold1343AUTStamm118010E3,04,0
  5. Niklasdorf 3 (RtgAvg:1800 / TB1: 9 / TB2: 19)
Bo.NameRtgFEDArtIDTypPts.Games
1MKSoelkner Karl1964AUTStamm1138230,51,0
2Groinig Juergen DI.1765AUTStamm1040450,52,0
3Schneeberger Bernhard1762AUTStamm1130374,510,0
4Schwab Franz1707AUTStamm1133654,59,0
5Jantscher Patric1248AUTStamm105933E0,51,0
6Schnuderl Dietmar1572AUTStamm132147E5,08,0
7Judmaier Wolfgang1520AUTStamm106046E3,59,0
  6. Alpine Zeltweg (RtgAvg:1797 / TB1: 18 / TB2: 28)
Bo.NameRtgFEDArtIDTypPts.Games
1Gsaxner Daniel Ing.1887AUTStamm1041814,56,0
2Mueller Helmut1817AUTStamm1096145,59,0
3Meggeneder Heinrich Ing.1813AUTStamm1090556,57,0
4Reibenbacher Manfred1670AUTStamm1117065,59,0
5Schmedler Anton1632AUTStamm112893E2,55,0
6Berger Edmund1577AUTStamm100810E3,54,0