Pojedinačno kadetsko prvenstvo Hrvatske - kadeti do 11 godina -

Organizer(s)Hrvatski šahovski savez
FederationCroatia ( CRO )
Tournament directorIvica Brkić
Chief ArbiterIA Vladimir Cvetnić
ArbiterFA Saša Stanković, NA Adam Tomaić i Stjepan Gudelj
Time control90 minuta + 30 sekundi dodatka za svaki potez
LocationTrogir, hotel "Medena"
Date2017/06/17 to 2017/06/22
Rating-├ś1615
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 22.06.2017 12:47:13, Creator/Last Upload: sasa stankovic

Tournament selectionm7, m9, m11, m13, m15, z7, z9, z11, z13, z15
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgIRtgNClub/City
1IIIMandarić Fran14557720CRO16721830ŠK Amater, Strizivojna
2IIIFranc Borna14555948CRO16381879ŠK Samobor, Samobor
3IIIGrgantov Marin14561824CRO15831838ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
4IIVučenović Damian14553252CRO15791873ŠK Casper, Zadar
5IIIBrčić Karlo14553350CRO14901800ŠK Ericsson-Nikola Tesla, Zagreb
6IIIBaturina Marin14550121CRO14601841ŠK Sladorana, Županja
7VKVlainić Leon14567156CRO14521616ŠK Šibenik, Šibenik
8IIIKovač Petar14562170CRO14471873ŠK Sladorana, Županja
9VKVlahov Andrija14561867CRO14261610ŠK Šibenik, Šibenik
10IVKlanac Lovre14566958CRO14071700ŠK Goran, Bibinje
11IVJakšić Josip14555433CRO13851722ŠK Casper, Zadar
12IIIVasilijević Vili14547104CRO13541831HAŠK Mladost, Zagreb
13VKMedved Dorian14561743CRO13451680ŠK Đuro Đaković, Slavonski Brod
14IVLešić Damir14547198CRO13101735ŠK Sladorana, Županja
15IIIBunić Emanuel14566702CRO01881ŠŠK Koprivnica, Koprivnica
16IIIMarković Patrik14554682CRO01857ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete
17IVHorčička Jan14566680CRO01792ŠŠK Koprivnica, Koprivnica
18IIIZadro Matej14557088CRO01778ŠŠK Podravka, Koprivnica
19IIIDuplančić Luka14564181CRO01764ŠK Podsused, Zagreb
20IVJakrlin Antonio14541602CRO01732ŠK Stari Graničar, Cirkvena
21IVKrižanić Petar14549557CRO01732ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice
22IVMartić Filip14570815CRO01721ŠK Križevci, Križevci
23IVRastović Jan14559129CRO01718ŠK Bjelovar, Bjelovar
24IVRukavina David14556863CRO01709ŠK Sljeme-Agroproteinka, Sesvete
25IVGrgurić Noel14557240CRO01707ŠK Đuro Đaković, Slavonski Brod
26IVErcegović Ivan14559722CRO01701GŠK Solin-Cemex, Solin
27VKJaković Roko14552566CRO01695ŠK Oroslavje, Oroslavje
28VKPiragić Matija14570238CRO01686ŠK Bjelovar, Bjelovar
29VKBasrak Leo14546400CRO01675ŠK Belišće, Belišće
30VKMaltašić Ivan14562200CRO01662ŠK Sladorana, Županja
31VKDragić Hrvoje14546868CRO01652ŠK Ivan Dvoržak, Rovišće-Zrinski To
32VKRemetović Petar14563797CRO01646ŠŠK Konaki, Novo Virje
33VKCar Jura14553708CRO01642ŠK Ban Jelačić, Zaprešić
34VKFiškuš David14558688CRO01641ŠK Vladimir Gortan, Poreč
35IVĐurić Leon14564190CRO01630ŠK Podsused, Zagreb
36VKTrninić Marko14554780CRO01629ŠK Slavonac, Našice
37VKKanešić Petar14564939CRO01626ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice
38VKŽugec Petar14568934CRO01626ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja
39VKKršić Gregor14562227CRO01624ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja
40VKMatkun Mislav14549611CRO01620ŠŠK Mladost, Varaždinske Toplice
41VKFilipčić Martin14563959CRO01616ŠK Samobor, Samobor
42VKGudelj Marin14558645CRO01615ŠK Brestje, Sesvete
43VKMagdić Govedarica Oliver14561069CRO01614ŠK Samobor, Samobor
44VKBakmaz Zvonimir14561794CRO01607ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi
45VKDespalatović Lovre14567709CRO01600ŠK Mornar, Split
46VKFiolić Luka14556510CRO01600ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb
47VKFranković Borna14559234CRO01600ŠK Brda, Split
48VKGelo Filip14573776CRO01600ŠK Stari Graničar, Cirkvena
49VKMatašić Filip14571030CRO01600ŠK Odra, Odra-Novi Zagreb
50VKZrno Ivan14557959CRO01600ŠK Brestje, Sesvete