Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Torneio Reginald Bonham de Xadrez de Deficientes Visuais CEEDV FBX UnB 7out.17

последно ажурирање09.10.2017 18:11:42, Creator/Last Upload: federacaobrasiliensedexadrez

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1De Souza Claudivan LimaBRA1772DV
2Junqueira Leonardo De Faria2125625BRA1766DV, S50+
3Soares Gabriel Fernando SilvaBRA1764DV
4Castellar Juarez IorioBRA1735DV, S65+, S50+
5Caldeira Amadeu Da PaixaoBRA1686DV, S50+
6Da Silva Leonardo NogueiraBRA0DV
7Dorneles Luiz Eduardo FonsecaBRA0DV, U20, U18