Landesfinale Schülerliga Schach HauptbewerbSidst opdateret 06.04.2017 16:00:34, Oprettet af/Sidste upload: Vbg. Schachverband
Start rangliste
Nr. | | Navn | FideID | FED | Rat | Klub/By |
1 | | Erwin-Casero Daniel | 1652168 | AUT | 1720 | BRG Dornbirn Schoren |
2 | | Nisavic Uros | 1657372 | AUT | 1586 | MS Lustenau Rheindorf 1 |
3 | | Dadic Hadis | | AUT | 1388 | BG Bregenz Gallusstraße |
4 | | Pribozic Manuel | 1657321 | AUT | 1252 | BG Dornbirn |
5 | | Walch Fabian | | AUT | 1242 | BG Feldkirch Rebberggasse |
6 | | Scheil Josef | | AUT | 1204 | BG Bregenz Gallusstraße |
7 | | Fitz Simon | 1649418 | AUT | 1200 | BG Dornbirn |
8 | | Todic David | | AUT | 1164 | BRG Dornbirn Schoren |
9 | | Venturiello Michele | 1657569 | AUT | 1155 | BRG Dornbirn Schoren |
10 | | Pointner Julian | | AUT | 1147 | Collegium Mehrerau |
11 | | Wagner Sebastian | | AUT | 1104 | Collegium Mehrerau |
12 | | Thoma Benedikt | | AUT | 1064 | BG Bregenz Gallusstraße |
13 | | Muther Vanessa | | AUT | 1019 | BG Bregenz Gallusstraße |
14 | | Baitulaev Schamil | | AUT | 995 | BG Dornbirn |
15 | | Bechtold Vivian | 1655140 | AUT | 974 | BG Feldkirch Rebberggasse |
16 | | Gort Johannes | | AUT | 957 | SMS Satteins |
17 | | Marleku Laureta | | AUT | 952 | MS Lustenau Rheindorf 2 |
18 | | Scheil Edith | | AUT | 946 | BG Bregenz Gallusstraße |
19 | | Wolf Christopher | | AUT | 946 | BRG Dornbirn Schoren |
20 | | Lukas Linus | | AUT | 935 | MS Altach |
21 | | Gasser Sophie-Marie | | AUT | 921 | Sacre Coeur |
22 | | Birnbaumer Simon | | AUT | 909 | SMS Satteins |
23 | | Rollinger Jonas | | AUT | 810 | Collegium Mehrerau |
24 | | Loacker Alexander | | AUT | 801 | MS Götzis |
25 | | Dünser Justin | | AUT | 800 | MS Altach |
26 | | Hofer Leon | | AUT | 800 | MS Frastanz |
27 | | Marleku Benjamin | | AUT | 800 | MS Lustenau Rheindorf 1 |
28 | | Marleku Bernadeta | | AUT | 800 | MS Lustenau Rheindorf 2 |
29 | | Altinisik Ilayda | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 2 |
30 | | Amann Samuel | | AUT | 0 | PTS Bludenz |
31 | | Bastiani Leon | | AUT | 0 | MS Lustenau Rheindorf 1 |
32 | | Bat-Erdene Anujin | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 2 |
33 | | Bessau Konrad | | AUT | 0 | BRG/BORG Feldkirch |
34 | | Birnbaumer Daniel | | AUT | 0 | SMS Satteins |
35 | | Bogatec Tobias | | AUT | 0 | PTS Bludenz |
36 | | Bonelli Fabio | | AUT | 0 | PTS Bludenz |
37 | | Buldu Yasemin | | AUT | 0 | MS Lustenau Rheindorf 2 |
38 | | Cafasso Elia | | AUT | 0 | BRG Dornbirn Schoren |
39 | | Ceric Marcel | | AUT | 0 | MS Lustenau Rheindorf 1 |
40 | | Cetinkaya Mehmet Ali | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 1 |
41 | | Cortez-Kaiser Alejandro | | AUT | 0 | Collegium Mehrerau |
42 | | Defranceschi Florian | | AUT | 0 | BG Bregenz Blumenstraße |
43 | | Doberdolani Adi | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 1 |
44 | | Dschabajew Umar | | AUT | 0 | PTS Bludenz |
45 | | Ender Noah | | AUT | 0 | MS Altach |
46 | | Felder Melanie | | AUT | 0 | Sacre Coeur |
47 | | Flatz David | | AUT | 0 | BG Feldkirch Rebberggasse |
48 | | Flatz Emilian | | AUT | 0 | Collegium Mehrerau |
49 | | Fleisch Marvin | | AUT | 0 | MS Altach |
50 | | Freudenschuss Jan | | AUT | 0 | Schulheim Mäder |
51 | | Goripow Dominik | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 1 |
52 | | Graf Valerie | | AUT | 0 | Sacre Coeur |
53 | | Gündogdu Soner | | AUT | 0 | MS Dornbirn Bergmannstr. |
54 | | Hajdarevic Fatima | | AUT | 0 | MS Bludenz |
55 | | Hu Lihan | | AUT | 0 | BG Dornbirn |
56 | | Huber Jonas | | AUT | 0 | MS Götzis |
57 | | Knobelspies Noel | | AUT | 0 | MS Bludenz |
58 | | Koca Havva | | AUT | 0 | MS Lustenau Rheindorf 2 |
59 | | Kopf Aaron | | AUT | 0 | MS Götzis |
60 | | Laszlo Kevin | | AUT | 0 | MS Lustenau Rheindorf 1 |
61 | | Lauterer Marco | | AUT | 0 | BG Bregenz Blumenstraße |
62 | | Lauterer Rico | | AUT | 0 | BG Bregenz Blumenstraße |
63 | | Leitner Niklas | | AUT | 0 | MS Götzis |
64 | | Lins Rebecca | | AUT | 0 | SMS Satteins |
65 | | Moosbrugger Nico | | AUT | 0 | BG Dornbirn |
66 | | Möller Robin | | AUT | 0 | PTS Bludenz |
67 | | Müller Matteo | | AUT | 0 | MS Altach |
68 | | Nidzgorski Mariusz | | AUT | 0 | MS Götzis |
69 | | Pehlivanovic Meldina | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 2 |
70 | | Raffeiner Sarah | | AUT | 0 | MS Bludenz |
71 | | Rasul Kudusov Magomed | | AUT | 0 | BG Bregenz Blumenstraße |
72 | | Sanverdi Aysegül | | AUT | 0 | Schulheim Mäder |
73 | | Schallert David | | AUT | 0 | MS Bludenz |
74 | | Schwendinger Stefan | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 1 |
75 | | Strutz Selina | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 2 |
76 | | Tschaniew Akraman | | AUT | 0 | MS Dornbirn Bergmannstr. |
77 | | Tüfehli Uras | | AUT | 0 | MS Dornbirn Bergmannstr. |
78 | | Türtscher Daniel | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 1 |
79 | | Wehinger Elias | | AUT | 0 | BG Feldkirch Rebberggasse |
80 | | Weiß Philip | | AUT | 0 | MS Gisingen |
81 | | Özcelik Senay | | AUT | 0 | MS Dornbirn Baumgarten 2 |
82 | | Özmen Emre | | AUT | 0 | MS Bludenz |
|
|
|
|