Logged on: Gast
Servertime 28.03.2024 22:18:54
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 5 days (end-date) are shown after clicking the following button:
Cto de Aragón Alevin 2017
Last update 02.04.2017 19:42:16, Creator/Last Upload: FEDERACIÓN ARAGONESA DE AJEDREZ (65)
Search for player
Search
Starting rank
No.
Name
RtgN
sex
Club/City
1
Villalba Embid Marcos
1796
La Salle Montemolin
2
Mendoza Barcia Pedro
1788
Monzon
3
Vela Frago Alberto
1744
St Casablanca
4
Vazquez Rodriguez Francisco
1688
Palacio De Pioneros
5
Vinuales Ferro Antonio
1609
Atletismo Huesca
6
Blasco Lopez Samuel
1601
Ibercaja
7
Moreno Gracia Guillermo
1574
Zumban
8
Argudo Burillo Jessica
1563
w
Marcos Frechin
9
Gimenez Sanchez Leo
1553
Marcos Frechin
10
Farinas Argudo Sandra
1552
w
Marcos Frechin
11
Ignacio Lopez Anahi
1550
w
Marcos Frechin
12
Vergara Piqueras Bing Bing
1538
w
St Casablanca
13
Marco Andres Luis
1535
La Salle Montemolin
14
Delgado Pascual Hugo
1534
S.M.A. Barbastro
15
Sicilia Roche Ivan
1534
Doctor Azua
16
Jimenez Guillen Rodrigo
1530
El Olivar
17
Garcia Acin Pablo
1528
Ibercaja
18
Lopez Micone Nicolas
1527
Ibercaja
19
Lopez Micone Ezequiel
1523
Ibercaja
20
Garicano Jaen Pablo
1521
La Salle Montemolin
21
Benitez Buisan Jose
1520
Atletismo Huesca
22
Sancho Vinues Javier
1516
Independiente
23
Carrera Angulo Nicolas
1510
S.M.A. Barbastro
24
Escario Nadal Dario
1509
Atletismo Huesca
25
Anadon Moreno Lucas
1508
Ibercaja
26
Fuentes Jadraque Claudia
1504
w
El Olivar
27
Miranda Herrera Belen
1503
w
Monsalud-Soluzion
28
Anadon Moreno Francisco
1502
Ibercaja
29
Hernandez Villalba Raquel
1501
w
Independiente
30
Ramon Joyce Kaitlyn
1501
w
El Olivar
31
Abbad Obom Guillem
1500
Monzon
32
Abian Fernandez Iker
1500
Atletismo Huesca
33
Aguilar Bobadilla Africa
1500
w
Marcos Frechin
34
Aparicio Alas Luis
1500
Independiente
35
Badias Coscolluela Lucia
1500
w
S.M.A. Barbastro
36
Barriga De Felipe Francesco
1500
El Olivar
37
Berenguer Millan Andres
1500
Palacio De Pioneros
38
Berges Guillera Fernando
1500
Binefar
39
Berna Pascual Hector
1500
El Olivar
40
Carabantes Otal Laia
1500
w
Monzon
41
Castanera Gomez Alberto
1500
Marcos Frechin
42
Chabarri Moreno Alejandro
1500
La Salle Montemolin
43
Escar Otin Arturo
1500
Atletismo Huesca
44
Escudero Cano Fernando
1500
Monzon
45
Galicia Gracia Pablo
1500
S.M.A. Barbastro
46
Galstyan David
1500
El Olivar
47
Garcia Soria Diego
1500
Independiente
48
Gracia Plou Sofia
1500
w
La Salle Montemolin
49
Hernandez Bolea Jorge
1500
La Salle Montemolin
50
Ibarz Quintilla Adriana
1500
w
Binefar
51
Izaguerri Nunez David
1500
Independiente
52
Jimenez Azlor Hugo
1500
S.M.A. Barbastro
53
Jimenez Lozano Lucia
1500
w
La Salle Montemolin
54
Joaristi Moya Alejandro
1500
Cuarteajedrez
55
Landeta Arrieta Esther
1500
w
Agrupacion
56
Lopez Perez Gema
1500
w
Ibercaja
57
Lorente Melcon Alejo
1500
Helios
58
Lorente Melcon Nicolas
1500
Helios
59
Martin Orihuela Eloy
1500
Independiente
60
Munoz Valles Africa
1500
w
El Olivar
61
Palacio Lalaguna Jorge
1500
Ibercaja
62
Pilatre Anakin
1500
Binefar
63
Pradel Odina Alejandro
1500
Independiente
64
Riazuelo Mainar Maria
1500
w
Independiente
65
Rodriguez Murillo Daniel
1500
Monzon
66
Rubio Corbaton Raul
1500
Zumban
67
Samperiz Moya Alberto
1500
Monzon
68
Santarromana Aznar Jesus
1500
Independiente
69
Sanz Parron Laura
1500
w
Marcos Frechin
70
Solans Castillo Jose Luis
1500
S.M.A. Barbastro
71
Torres Garces Hugo
1500
Monzon
72
Uceda Mazon Alejandro
1500
Palacio De Pioneros
73
Vicen Prieto Jorge
1500
Independiente
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
Legal details/Terms of use