Nota: Pentru a reduce incarcarea serverului prin scanarea zilnica a tuturor linkurilor de catre motoare de cautare ca Google, Yahoo etc., toate linkurile turneelor mai vechi de 2 saptamani (data de final) pot fi vizualizate prin click pe butonul:

Campionatul national pe echipe - SUPERLIGA OPEN

Ultima actualizare27.11.2016 18:41:38, Creator/Last Upload: marinacallatismangalia2016

Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor

  1. C.S. AEM Timisoara (Media Rtg.:2586, Capitan: Grunberg Sergiu-Henric / TB1: 17 / TB2: 0)
MasaNumeleRtg.FEDFide IDTip123456789Pct.Nr. partideMedia Rtg.
1GMVolokitin Andrei2668UKR141070900½0½½1½½3,582602
2GMBerkes Ferenc2645HUN718572½1½½11½16,082488
3GMLupulescu Constantin2609ROU1207822½111½1½½17,092492
4GMParligras Mircea-Emilian2599ROU1204297½1101½1117,092395
5GMNevednichy Vladislav2541ROU1205730½01½114,062408
6GMBerescu Alin-Mile2452ROU1204920111½14,552268
7Toma Radu-Cristian2368ROU1217992U201½½½½1½15,582279
9FMBanzea Alexandru-Bogdan2279ROU1232622U20½0,512224

Info jucator

Volokitin Andrei GM 2668 UKR Rp:2559
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
166GMWang Hao2680CHN5,5s 01
232GMAreshchenko Alexander2673UKR4,0w ½1
323GMPerunovic Milos2616SRB5,5s 01
458GMTarlev Konstantin2596UKR3,5w ½1
551GMDeac Bogdan-Daniel2559ROU5,5s ½1
676IMVedmediuc Serghei2456MDA3,0w 11
717GMFedorov Alexei2563BLR5,5s ½1
82GMZhigalko Sergei2669BLR5,5w ½1
Berkes Ferenc GM 2645 HUN Rp:2681
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
167GMErdos Viktor2585HUN6,0w ½2
235GMMarin Mihail2549ROU3,5s 12
324GMIstratescu Andrei2602FRA4,0w ½2
460GMIonescu Constantin2444ROU3,0s ½2
553IMMiron Lucian-Costin2501ROU3,5w 12
675IMPetrisor Adrian-Marian2377ROU1,5s 12
716GMSvetushkin Dmitry2562MDA6,0w ½2
97IMVasilescu Lucian-Mihail2283ROU1,5s 11
Lupulescu Constantin GM 2609 ROU Rp:2712
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
169GMVajda Levente2597ROU6,5s ½3
233GMBaklan Vladimir2621UKR4,0w 13
325FMMusat Adrian2399ROU3,5s 13
462IMItkis Boris2368ROU4,0w 13
552GMIordachescu Viorel2600MDA6,0s ½3
679FMBida Mihai-Eugen2456ROU3,5w 13
718IMCostachi Mihnea2428ROU3,5s ½3
81GMZhigalko Andrey2584BLR5,5s ½2
98David Alexandru-Vasile2377ROU2,5w 12
Parligras Mircea-Emilian GM 2599 ROU Rp:2615
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
171IMBarnaure Vlad-Victor2480ROU3,0w ½4
237GMRogozenco Dorian2481ROU1,0s 14
326IMDoncea Vladimir2399ROU3,0w 14
463FMPosedaru Bogdan2327ROU3,5s 04
555IMManea Alexandru2385ROU4,5w 14
678IMVasiesiu Dan2386ROU3,5s ½4
719IMDanilov Vladimir2389ROU4,0w 14
85IMAnton Teodor2421ROU2,0w 13
910FMDicu Razvan-Stefan2284ROU1,5s 13
Nevednichy Vladislav GM 2541 ROU Rp:2533
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
170GMGeorgescu Tiberiu-Marian2460ROU6,5s ½5
234GMJianu Vlad-Cristian2544ROU6,5w 05
556IMCioara Andrei-Nestor2433ROU5,5s 15
680IMFilip Lucian2396ROU4,0w ½5
84IMBogdan Dan2383ROU3,0s 14
931Vasile Claudiu-Daniel2231ROU1,0w 14
Berescu Alin-Mile GM 2452 ROU Rp:2634
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
328FMAcsinte Matei-Ionut2326ROU1,5s 15
465FMBaciu Stefan2172ROU2,0w 15
720FMUngureanu Vlad2281ROU3,5s 15
83IMBalla Tamas-Kristof2361ROU4,0w ½5
913FMNastase Robert-Paul2202ROU3,5s 15
Toma Radu-Cristian 2368 ROU Rp:2420
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
173FMDolana Andrei-Theodor2297ROU4,0w 16
240FMTomici Stefan2275ROU4,0s ½6
386Barzanu Iulian2203ROU2,0w ½6
554IMMoldovan Daniel2434ROU6,0w ½6
677IMSoltanici Ruslan2395MDA6,5s ½6
721Chifor Ovidiu-Emanuel2268ROU2,5w 16
86FMPatrascu Catalin-Lucian2239ROU2,5s ½6
914Stancu Robert-Alexandru2117ROU0,0w 16
Banzea Alexandru-Bogdan FM 2279 ROU Rp:0
Rd.Nr.startNumeleRtg.FEDPct.Rez.Masa
464FMIleana George2224ROU3,5s ½6

Perechile pe mese

1. Runda pe data de 2016/11/19 la ora 15.00
Masa1
  Clubul de Sah al mun. Baia Mare
Rtg-10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg3 : 3
1.1GM
Wang, Hao
2680-GM
Volokitin, Andrei
26681 - 0
1.2GM
Erdos, Viktor
2585-GM
Berkes, Ferenc
2645½ - ½
1.3GM
Vajda, Levente
2597-GM
Lupulescu, Constantin
2609½ - ½
1.4IM
Barnaure, Vlad-Victor
2480-GM
Parligras, Mircea-Emilian
2599½ - ½
1.5GM
Georgescu, Tiberiu-Marian
2460-GM
Nevednichy, Vladislav
2541½ - ½
1.6FM
Dolana, Andrei-Theodor
2297-
Toma, Radu-Cristian
23680 - 1
2. Runda pe data de 2016/11/20 la ora 15.00
Masa10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg-6
  C.S. Stud. Medicina Timisoara
Rtg4 : 2
1.1GM
Volokitin, Andrei
2668-GM
Areshchenko, Alexander
2673½ - ½
1.2GM
Berkes, Ferenc
2645-GM
Marin, Mihail
25491 - 0
1.3GM
Lupulescu, Constantin
2609-GM
Baklan, Vladimir
26211 - 0
1.4GM
Parligras, Mircea-Emilian
2599-GM
Rogozenco, Dorian
24811 - 0
1.5GM
Nevednichy, Vladislav
2541-GM
Jianu, Vlad-Cristian
25440 - 1
1.6
Toma, Radu-Cristian
2368-FM
Tomici, Stefan
2275½ - ½
3. Runda pe data de 2016/11/21 la ora 15.00
Masa2
  Pro Logos - Sah-Club Oltenia
Rtg-10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg2 : 4
1.1GM
Perunovic, Milos
2616-GM
Volokitin, Andrei
26681 - 0
1.2GM
Istratescu, Andrei
2602-GM
Berkes, Ferenc
2645½ - ½
1.3FM
Musat, Adrian
2399-GM
Lupulescu, Constantin
26090 - 1
1.4IM
Doncea, Vladimir
2399-GM
Parligras, Mircea-Emilian
25990 - 1
1.5FM
Acsinte, Matei-Ionut
2326-GM
Berescu, Alin-Mile
24520 - 1
1.6
Barzanu, Iulian
2203-
Toma, Radu-Cristian
2368½ - ½
4. Runda pe data de 2016/11/22 la ora 15.00
Masa10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg-7
  C.S. Victoria Techirghiol
Rtg3½:2½
1.1GM
Volokitin, Andrei
2668-GM
Tarlev, Konstantin
2596½ - ½
1.2GM
Berkes, Ferenc
2645-GM
Ionescu, Constantin
2444½ - ½
1.3GM
Lupulescu, Constantin
2609-IM
Itkis, Boris
23681 - 0
1.4GM
Parligras, Mircea-Emilian
2599-FM
Posedaru, Bogdan
23270 - 1
1.5GM
Berescu, Alin-Mile
2452-FM
Baciu, Stefan
21721 - 0
1.6FM
Banzea, Alexandru-Bogdan
2279-FM
Ileana, George
2224½ - ½
5. Runda pe data de 2016/11/23 la ora 15.00
Masa3
  C.S. Universitar Ploiesti
Rtg-10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg1½:4½
1.1GM
Deac, Bogdan-Daniel
2559-GM
Volokitin, Andrei
2668½ - ½
1.2IM
Miron, Lucian-Costin
2501-GM
Berkes, Ferenc
26450 - 1
1.3GM
Iordachescu, Viorel
2600-GM
Lupulescu, Constantin
2609½ - ½
1.4IM
Manea, Alexandru
2385-GM
Parligras, Mircea-Emilian
25990 - 1
1.5IM
Cioara, Andrei-Nestor
2433-GM
Nevednichy, Vladislav
25410 - 1
1.6IM
Moldovan, Daniel
2434-
Toma, Radu-Cristian
2368½ - ½
6. Runda pe data de 2016/11/24 la ora 15.00
Masa10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg-8
  Sah - Club Galati
Rtg4½:1½
1.1GM
Volokitin, Andrei
2668-IM
Vedmediuc, Serghei
24561 - 0
1.2GM
Berkes, Ferenc
2645-IM
Petrisor, Adrian-Marian
23771 - 0
1.3GM
Lupulescu, Constantin
2609-FM
Bida, Mihai-Eugen
24561 - 0
1.4GM
Parligras, Mircea-Emilian
2599-IM
Vasiesiu, Dan
2386½ - ½
1.5GM
Nevednichy, Vladislav
2541-IM
Filip, Lucian
2396½ - ½
1.6
Toma, Radu-Cristian
2368-IM
Soltanici, Ruslan
2395½ - ½
7. Runda pe data de 2016/11/25 la ora 15.00
Masa4
  C.S. Politehnica Iasi
Rtg-10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg1½:4½
1.1GM
Fedorov, Alexei
2563-GM
Volokitin, Andrei
2668½ - ½
1.2GM
Svetushkin, Dmitry
2562-GM
Berkes, Ferenc
2645½ - ½
1.3IM
Costachi, Mihnea
2428-GM
Lupulescu, Constantin
2609½ - ½
1.4IM
Danilov, Vladimir
2389-GM
Parligras, Mircea-Emilian
25990 - 1
1.5FM
Ungureanu, Vlad
2281-GM
Berescu, Alin-Mile
24520 - 1
1.6
Chifor, Ovidiu-Emanuel
2268-
Toma, Radu-Cristian
23680 - 1
8. Runda pe data de 2016/11/26 la ora 15.00
Masa10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg-9
  Vados - Magazinul de Sah
Rtg4 : 2
1.1GM
Volokitin, Andrei
2668-GM
Zhigalko, Sergei
2669½ - ½
1.2GM
Lupulescu, Constantin
2609-GM
Zhigalko, Andrey
2584½ - ½
1.3GM
Parligras, Mircea-Emilian
2599-IM
Anton, Teodor
24211 - 0
1.4GM
Nevednichy, Vladislav
2541-IM
Bogdan, Dan
23831 - 0
1.5GM
Berescu, Alin-Mile
2452-IM
Balla, Tamas-Kristof
2361½ - ½
1.6
Toma, Radu-Cristian
2368-FM
Patrascu, Catalin-Lucian
2239½ - ½
9. Runda pe data de 2016/11/27 la ora 15.00
Masa5
  C.S. Otopeni
Rtg-10
  C.S. AEM Timisoara
Rtg0 : 6
1.1IM
Vasilescu, Lucian-Mihail
2283-GM
Berkes, Ferenc
26450 - 1
1.2
David, Alexandru-Vasile
2377-GM
Lupulescu, Constantin
26090 - 1
1.3FM
Dicu, Razvan-Stefan
2284-GM
Parligras, Mircea-Emilian
25990 - 1
1.4
Vasile, Claudiu-Daniel
2231-GM
Nevednichy, Vladislav
25410 - 1
1.5FM
Nastase, Robert-Paul
2202-GM
Berescu, Alin-Mile
24520 - 1
1.6
Stancu, Robert-Alexandru
2117-
Toma, Radu-Cristian
23680 - 1