Logged on: Gast
Servertime 18.04.2024 03:49:34
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Home
Tournament-Database
AUT championship
Pictures
FAQ
Online Registration
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
Монголын Өсвөрийн Шатарчдын Клубуудын холбооны 10 жил "Шатрын их наадам-Багануур хот" анхдугаар тэмцээн F semisinal
Ostatnia aktualizacja strony19.08.2016 15:41:15, Creator/Last Upload: Mongolian Chess Federation
Search for player
Szukanie
Lista startowa
Nr
Nazwisko
FideID
Fed
Rg
Klub/miasto
1
GM
Гүндаваа Баярсайхан
MGL
2444
Өвөрхангай
2
GM
Батчулуун Цэгмэд
MGL
2431
Зууны шатар
3
IM
Мөнхгал Гомбосүрэн
MGL
2408
Өвөрхангай
4
GM
Шаравдорж Дашзэгвэ
MGL
2346
Хан Алтай
5
FM
Билгүүн Сумъяа
MGL
2321
Сүлд СХ
6
FM
Гүнбаяр Мягмарсүрэн
MGL
2320
ЧД Цэцэн нүүдэл
7
FM
Ган-Од Сэрээнэн
MGL
2299
Зууны шатар
8
FM
Лхагвасүрэн Цэдвээ
MGL
2289
ЧД Цэцэн нүүдэл
9
NM
Галмандах Бадрах
MGL
2258
Хөх толбо
10
CM
Болдоо Эрдэнэпүрэв
MGL
2246
Хан Алтай
11
MK
Амгаланбаатар Равданлхүмбүү
MGL
2230
Хөх толбо
12
NM
Ариунбүүвэй Бадамдорж
MGL
2217
Дорноговь
13
FM
Бямбаа Зулзага
MGL
2210
УБЦТС
14
Ган-Эрдэнэ Сугар
MGL
2201
Оюунлаг шатар
15
WNM
Баярмаа Баяржаргал
MGL
2189
Ховд
16
NM
Агьбилэг Үүрцайх
MGL
2157
Хан Алтай
17
NM
Нямдаваа Батболд
MGL
2154
Багануур
18
CM
Гарьдмагнай Бямбасүрэн
MGL
2147
Хан Алтай
19
FM
Мөнхбаяр Гижир
MGL
2142
СЭЗДС
20
FM
Батсүрэн Дамбасүрэн
MGL
2137
Дагшаахүү
21
MK
Баярхүү Хүрэлчулуун
MGL
2135
АШУҮИС
22
NM
Батзориг Оргой
MGL
2122
Орхон
23
CM
Амартүвшин Ганзориг
MGL
2119
ЧД-Цэцэн нүүдэл
24
MK
Тэнгис Цог-Очир
MGL
2113
ЧД-Цэцэн нүүдэл
25
WFM
Мөнхзул Төрмөнх
MGL
2104
Монгени
26
Билгүүн Баяржаргал
MGL
2083
Дорнод
27
MK
Нямбилэг Эрдэнэ-Очир
MGL
2081
Хэнтий
28
WFM
Мөнхчулуун Цэгмэд
MGL
2080
Грандчесс
29
MK
Ариунболд Батчулуун
MGL
2075
Дорнод
30
FM
Оюунбаатар Түмэндэмбэрэл
MGL
2074
МУИС
31
FM
Хүрэлбаатар Чүлтэмжамц
MGL
2054
Монгени
32
Батжаргал Эрдэнэбат
MGL
2052
Орхон
33
Чингүүн Отгонбаяр
MGL
2043
Гобичесс
34
Болд Хосбаяр
MGL
2042
Хан хөхий
35
Цоггэрэл Баянжаргал
MGL
2039
Гол нүүдэл
36
WNM
Хулан Энхсайхан
MGL
2033
Уран хожил
37
WNM
Сарантунгалаг Сэнгээбаатар
MGL
2029
Хэнтий
38
NM
Тэмүүжин Хүрэлбаатар
MGL
2027
БГД
39
NM
Оюунболд Билэгсайхан
MGL
2021
Орхон
40
NM
Сарангэрэл Виктор
MGL
2020
Хан Алтай
41
Золжаргал Алтанхуяг
MGL
2012
Орхон
42
Дүүрэнжаргал Дашдаваа
MGL
2004
Дорнод
43
WFM
Ану Баяр
MGL
1998
Зууны шатар
44
Ашид Цэцэг-Өлзий
MGL
1997
Зууны шатар
45
MK
Алтангэрэл Одгэрэл
MGL
1993
Багануур
46
Булганхан Ганзориг
MGL
1988
Хан Алтай
47
NM
Чулуун Гончигдорж
MGL
1987
УИХ
48
MK
Болдбаатар Самбуу
MGL
1976
Цагаан бэрс
49
Баттулга Болормаа
MGL
1974
Сүхбаатар
50
Чингүүн Сумъяа
MGL
1973
Хан Алтай
51
Ирмүүнтулга Батжаргал
MGL
1953
Хан Алтай
52
Хасбилэг Цогтбаатар
MGL
1949
Багануур
53
Очирсүх Батсайхан
MGL
1944
Сүхбаатар
54
MK
Баттүвшин Чойжамц
MGL
1943
Дагшаахүү
55
CM
Батболд Нямсүрэн
MGL
1942
Гобичесс
56
Ням-Эрдэнэ Нямбаяр
MGL
1919
Хэнтий
57
WCM
Наран-Эрдэнэ Наранбаатар
MGL
1914
Сүхбаатар
58
MK
Сугар Ганбаатар
MGL
1902
Гол нүүдэл
59
Энх-Од Энхбаатар
MGL
1900
Сүхбаатар
60
Балжинням Пүрэв
MGL
1876
Дорнод
61
Бат-Өлзий Төмөрбаяр
MGL
1875
Мөнгөн морь
62
Батзаяа Чойжилжав
MGL
1866
УБ
63
WMK
Саруул Цэнгэнбаяр
MGL
1865
Төгс нүүдэл
64
Мандухай Мягмарсүрэн
MGL
1849
Хан Алтай
65
Тамир Саруул
MGL
1841
Сүхбаатар
66
Дөлгөөн Алтанхуяг
MGL
1825
Хан Алтай
67
Эрхэмбаяр Амартайван
MGL
1812
Сүхбаатар
68
Бямбадорж Загдсамбар
MGL
1803
Бор Өндөр
69
Тэмүүжин Хэрлэн
MGL
1799
Хан Алтай
70
Золбоот Энхбаатар
MGL
1793
Сэлэнгэ
71
Эрхэмбаяр Чулуунтуул
MGL
1785
Багануур
72
Эрхэс Баяртнар
MGL
1783
Зууны шатар
73
Болдбаатар Доржсүрэн
MGL
1770
Гэгээ
74
Тэргэл Хатанзориг
MGL
1740
Зууны шатар
75
Доржсүрэн Батболд
MGL
1739
Гол нүүдэл
76
Ананд Батсүх
MGL
1738
1-р сургууль
77
Тамиир Ганзориг
MGL
1731
Хэнтий
78
Төрмөнх Дүгэрээ
MGL
1717
Монгени
79
WCM
Энхболор Нямдаваа
MGL
1706
Сод Билгүүн Монгол
80
Халиунаа Ганхөлөг
MGL
1699
Монгени
81
Дөлгөөн Лхагважаргал
MGL
1689
Дархан-Уул
82
Ангар Золжаргал
MGL
1688
Монгени
83
Отгонбаяр Бат-Эрдэнэ
MGL
1681
Өмнөговь
84
Хангал Хосбаяр
MGL
1678
Хан Алтай
85
Мөнхмандах Дүүбаяр
MGL
1676
Өмнөговь
86
Цэлмэг Ононгол
MGL
1670
Багануур
87
Нэргүй Рэнцэндоо
MGL
1664
Дорнод
88
Сод-Эрдэнэ Наранбаатар
MGL
1635
Сүхбаатар
89
Энх-Амгалан Бат-Очир
MGL
1633
Төгс нүүдэл
90
Бямбадорж Батмөнх
MGL
1612
Гол нүүдэл
91
Энхжин Эрдэнэбат
MGL
1608
Багануур
92
Оргил Өнөрбаян
MGL
1599
Багануур
93
Ач-Эрдэнэ Алтансүх
MGL
1592
Бэрс гарав
94
CM
Очир-Эрдэнэ Ариунболд
MGL
1580
Багануур
95
Оюундарь Батхүү
MGL
1578
Өмнөговь
96
Төгөлдөр Болд-Эрдэнэ
MGL
1560
Дархан-Уул
97
Урангоо Дашдорж
MGL
1546
Сүхбаатар
98
Дашдондов Дүүбаяр
MGL
1532
Өмнөговь
99
Алдар Бүрэнтэгш
MGL
1471
Багануур
100
Энхлэн Батцоож
MGL
1455
Багануур
101
Даваажаргал Шаравдорж
MGL
1430
Хан Алтай
102
Оюударь Батхүү
MGL
1372
Өмнөговь
103
Алтансүх Цоодол
MGL
0
Бэрс гарав
104
Ариун-Эрдэнэ Түвшинбаяр
MGL
0
Хэнтий
105
Баттамир Энхболд
MGL
0
Хан Алтай
106
Батцагаан Батхүү
MGL
0
Сүхбаатар
107
Баяртнар Баяраа
MGL
0
Зууны шатар
108
Баяртөгс Бадарч
MGL
0
Сүхбаатар
109
Номундарь Батхишиг
MGL
0
Сүхбаатар
110
Тэргэл Болд-Эрдэнэ
MGL
0
Сүхбаатар
Chess-Tournament-Results-Server
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 17.04.2024 12:12
Legal details/Terms of use