Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

II Torneig d'Escacs Llampec "Festa Major de Platja d'Aro"

Darrera actualització15.08.2016 13:39:25, Creador/Darrera càrrega: carlos salgado allaria

Rànquing inicial

Núm.NomFEDEloSexeGrClub/Ciutat
1MKMundet Riera JaumeCAT2316Gerunda
2Castillo Fernandez CarlosCAT2238S60Banyoles
3Castrillon Otero JavierCAT2150Gerunda
4Saurina Suner Francesc XCAT2149Gerunda
5Ilenko AlekseiRUS2124Russia
6Morales Dalmau JordiCAT2110Guixolenc
7Sanchez Luque JoanCAT2071Platja d'Aro
8Diaz Comas JordiCAT2069Platja d'Aro
9Lopez-Atalaya Faine JosepCAT2041Terrassa
10Caballero Monteso RicardCAT2028Guixolenc
11Otones Lopez AntonioCAT2021Hostalric
12Serra Palomar JosepCAT1983S60Gerunda
13VIdal Palou JordiCAT1955Santa Eugenia
14Pujol Gaja JoanCAT1936Sant Boi Lluçanes
15Olivas Montoya AlbertCAT1914U16Lloret
16Pages Lopez DavidCAT1891Guixolenc
17Arbos Maranges JosepCAT1880S60Sant Quirze V
18Juscafresa Prieto FrancescCAT1867S60Palafrugell
19Petereit MichaelCAT1838Olot
20Pou Tuset MiquelCAT1838U12Gerunda
21Isanta Aguado JudaCAT1823Platja d'Aro
22Gimenez Pau DanielCAT1811Santa Eugenia
23Echeverria Garcia TomasCAT1780San Sebastian
24Volkov Baer IvanCAT1779Platja d'Aro
25Perez Rodriguez RamonCAT1726Gerunda
26Horta Gafarot BielCAT1723Cassà
27Pou Tuset OriolCAT1723U10Gerunda
28Sanchez Cuenca LluisCAT1720Gerunda
29Sabria Mestras JordiCAT1709Santa Eugenia
30Alvarez Villa JavierCAT1700No federado
31Magem Bofias AlexCAT1700No federado
32Massegu Blanch OriolCAT1700No federado
33Massegu Mas RogerCAT1700U12Manresa
34Pardos Puig DavidCAT1700No federado
35Solina Brunet OriolCAT1700No federado
36Sysoev AnatolyRUS1700U16Russia
37Tena TomasCAT1700S60No federado
38Torres Marques DavidCAT1700No federado
39Vazquez Macho OttoCAT1700No federado
40Vilà Tintiña MarcCAT1695U12Cassà
41Roqueta Oscar NahuelCAT1678U12Santa Eugenia
42Romero Kovina DanielCAT1651U8Maritim Blanes
43Vilà Tintiñá MartíCAT1500U10No federado
44Otondo Pozuelo UnaiCAT1434U10Maritim Blanes
45Barraca Borozenets EnricCAT1423U10Santa Eugenia
46Cayuela Pinilla VictorCAT1400U12Maritim Blanes
47Horta Gafarot MarcCAT1375U10Cassà
48Gallardo Rosas OriolCAT1348U8Maritim Blanes
49Fernandez Syropyatova DanielCAT1342U10Gerunda
50Prokudin IgorRUS1307U8Platja d'Aro
51Jimenez Lopez EdgarCAT1300U10No federado
Advertisement